Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Bruce Springsteen - Born In The U.S.A.
48
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Bankolás tanúk nélkül – így módosult az OTP üzletszabályzata

- 2025. február 7. 7:31 - 1495 megtekintés

Az MVGYOSZ kezdeményezése alapján az OTB Bank módosította üzletszabályzatát, így a látássérült személyek az OTP Banknál a jövőben úgy tudnak ügyeket intézni, hogy ehhez nem szükséges közreműködő személyt vinniük magukkal.

Az MVGYOSZ-hez évek óta folyamatosan érkeztek panaszok látássérült személyektől azzal kapcsolatban, hogy az OTP Banknál nem tudták pénzügyeiket önállóan intézni, a bank elvárta, hogy ehhez közreműködő személyt vigyenek magukkal. Ezt az OTP Bank Általános Üzletszabályzatának III. pont 16. pontja írta elő:

„Az olvasni nem tudó, illetve nem képes, valamint a magyar nyelvet nem beszélő Ügyfél az OTP Bank Nyrt.-vel létesített ügyfélkapcsolat létesítésével, annak fennállása alatt köteles biztosítani, hogy az Ügyfél számára folyamatosan biztosított olyan személy segítsége és közreműködése, mely alapján képes az OTP Bank Nyrt által az Ügyfél számára megküldött, közzétett vagy megjelölt dokumentumok értelmezésére, megértésére és ellenőrzésére.”

Az MVGYOSZ megkereste ezzel kapcsolatban az OTP Bankot és kérte, hogy módosítsa akként az üzletszabályzatát, illetve a bank gyakorlatát, hogy a közreműködő tanú biztosítása ne a látássérült személy kötelessége legyen. Felhívtuk az OTP Bank figyelmét, hogy ez az elvárás a látássérült ügyfeleik önrendelkezési jogát sérti, illetve adatvédelmi kockázatokat is rejt magában.

Az OTP-vel folytatott egyeztetést követően a bank vállalta, hogy javaslatuknak megfelelően módosítja az üzletszabályzatát, ami idén január 23-ával meg is történt: az olvasni nem tudó ügyfelek vonatkozásában a fenti kötelezettség törlésre került.

A bank vállalta továbbá, hogy amennyiben szükséges a látássérült személy banki ügyletének érvényességéhez tanúk közreműködése, azt a bank saját dolgozói közül biztosítani fogja. Így amennyiben a látássérült ügyfél nem visz magával segítő személyt a bankba, kérheti a bank ügyintézőjétől, hogy a bank dolgozói járjanak el tanúként, ennek eleget fognak tenni.

(dr. Weninger Magda – MVGYOSZ. jogtanácsos)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


három * = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 5. vasárnap, Emese, Sarolta napja van.
Az év 27. hete és 186. napja.
Holnap Csaba napja lesz.

1044. Aba király ménfői veresége és halála. III. Henrik, miután Aba király a béke némely föltételeit nem teljesítette, harmadszor tört be az országba, s Ménfőnél a pápailag kiátkozott Aba felett árulás segélyével nagynehezen győzelmet nyert. Aba a Tisza vidékére futott a ott azon magyarok által, kiknek rokonait agyonverette, meggyilkoltatott.


1683. Az Udvari Haditanács alelnöke Pozsonyban átveszi a koronaőröktől a Szent Koronát, hogy Thököly és a törökök elől Ausztriába menekítse.


Apáti Miklós / 1944. júl.5. - /

Szakállosodván

"...Átlátván mindenen, én azt akarom:
barát és ellenség már lásson át rajtam.
Boromat kidöntöm, poharam megőrzöm,
hogy eszembe jusson, mit is akartam:

halottnak emléket, a dolgosnak munkát,
hazát a szegénynek, napsütést a rabnak,
jövőt a jelennek, a testnek diadalmát,-
s magamnak maradjak még kicsit fiatalnak."

Időjárás

2026-07-05, 02:36
Mainly clear
NW
Mainly clear
22°C
3.6 m/s
Apparent: 19°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 33%
Szél: 3.6 m/s NW
Széllökések: 10.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /10% / Rain
Napfelkelte: 04:53
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat plusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com