Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Omega - Hajnali óceán
67
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Csontfájdalmat és kötőhártya-gyulladást is okozhat a koronavírus-fertőzés

- 2022. január 14. 7:29 - 2448 megtekintés

Szokatlan új tünetek is jelezhetik a fertőzöttséget Mangó Gabriella háziorvos szerint.

Akár kötőhártya-gyulladás vagy csontfájdalom is jelezheti a koronavírus-fertőzés jelenlétét a szervezetben, sőt az Egyesült Államokban arról is beszámoltak, hogy az omikron variáns alvási paralízist okozott, főleg a gyermekek esetében – mondta az ATV Híradójának Mangó Gabriella.

A háziorvos megosztotta, hogy karácsony előtt kevesebben jártak nála, most azonban egyre több a beteg. Mangó Gabriella felhívta rá figyelmet, hogy olyan szokatlan tünetek is jelezhetik a fertőzöttséget, mint az éjszakai izzadás vagy gyengeség.

Az orvos kiemelte, hogy az omikron nevű vírusvariáns jelenléte nem feltétlenül okoz szaglásvesztést, mint az eredeti koronavírus-változat. Az éjszakai izzadás, krákogás gyakoribb szerinte, ugyanakkor torokfájást vagy komoly köhögést alig említenek a betegei. Mangó Gabriella hangsúlyozta, ha bárki bármilyen tünetet észlel, beszéljen a háziorvossal, és kérjen PCR-tesztet.

Ő ugyanis azt tapasztalja, hogy a gyorstesztek 30 százaléka pozitív, míg a PCR 90 százalékos pozitivitást mutat.

Szerinte nagyon fontos az oxigénszint mérése is. Ezzel kapcsolatban hozzátette, hogy ma már szinte minden háztartásban kellene lennie oxigénszaturáció-mérőnek, mert a kis eszköz életet is menthet. Minél alacsonyabb oxigénszinttel kerül be valaki kórházba, annál rosszabb a túlélési esélye; 90 százalék alatti oxigénszintnél már be kell menni a kórházba, kismamáknál ez a szint 92 százalék – mondta a műsorban a háziorvos.

Magnó Gabriella végezetül arról beszélt, hogy ha egy oltott megfertőződik, ott már „készen van” az ellenanyag a szervezetben, csak „elő kell venni”. Érdekességként elmondta, hogy azok, akik nem akarják beoltatni magukat, azonban a munkahelyük kötelezi őket erre, azok inkább a kínai vakcinát, a Sinopharmot kérik. Mint mondta, „ez a vakcina is sokkal jobb, mint a semmi”, ezért aki csak teheti, oltassa be magát azzal, amiben leginkább bízik.

(Forrás:HVG/ATV Híradó)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


három + = 11

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 19. vasárnap, Emília napja van.
Az év 29. hete és 200. napja.
Holnap Illés napja lesz.

1346. Nagy Lajos még 1345-ben követelte a pápától: fossza meg (öccsének Endrének feleségét) Johannát, mint férjgyilkost, országától, a gyilkosság részeseit ítélje el.


1463. A korona kiváltása iránt kötött szerződés III. Fridrikkel.


Móra Ferenc: Altató

Csicsijja, bubúja, én csillagom,
bölcsődet dúdolva ringatgatom,
két szemed
álomba csókolgatom,
csicsíja, bubúja, én csillagom!

Hajnal az életed, dél az enyém,
utamból tiédre ömlik a fény,
s mikorra a hajad aranyodik,
az enyém szürkébe csavarodik.

S ha napom süllyed az ég peremin,
te fogod majd le az én szemeim,
s én alszom majd el a te dalodon,
csicsíja, bubúja, én csillagom!

Időjárás

2026-07-19, 19:20
Overcast
NW
Előjelzés
23°C
7.1 m/s
Apparent: 22°C
Nyomás: 1013 mb
Páratartalom: 66%
Szél: 7.1 m/s NW
Széllökések: 21.1 m/s
UV-Index: 1
Rövid leírás: 0mm /54% / Rain
Napfelkelte: 05:06
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com