Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Hírek
48
hallgató

Dokumentumfilm a tigrisszúnyogról – „Laikus” narrációval

- 2018. február 8. 9:10 - 1519 megtekintés

A narrátor egy vak hölgy , aki elragadó, kicsit félénk vakvezető vizslájával kísér végig bennünket a téma szempontjából érintett helyszíneken.
S.Tóth Erika ajánlása

Nem rég láttam egy francia dokumentumfilmet a globális klímaváltozásról (vannak mániás témáim, amikkel időről időre foglalkozom, ez az egyik). A szakmai tartalmat tekintve a film nem volt különösképpen kidolgozva, ami miatt mégis megmaradt bennem az az, hogy a narrátor egy vak hölgy volt, aki elragadó, kicsit félénk vakvezető vizslájával kísért végig bennünket a téma szempontjából érintett helyszíneken.
(A „narrátor” itt természetesen nem audionarrátort jelent, hanem a klasszikus értelemben vett „mesélőt”, azt a laikus figurát, aki kapcsolatot tart mi nézők és szakemberek között, aki úgymond meginterjúvolja a szakavatottakat.)
Megtudhattuk például, hogy ez az ügyesen alkalmazkodó rovar kedveli a mérsékelt időjárást és az Európa-szerte tapasztalt felmelegedés kedvez az elterjedésének, így vetette meg a lábát Franciaországban is. Az egyik jelenetben kísérőnk egy kutatólaborban ismerkedik az ízeltlábúval, de nyilvánvalóan nem érintheti meg, hiszen túl kicsi és túl veszélyes, ezért megkéri az őt kalauzoló biológust, hogy írja le neki az állat külsejét. Az alábbi párbeszéd zajlik le kettejük között.

– A szúnyog alapvetően fekete és fehér, egy kicsit fémes színű is. A hasi oldalon fehér csíkok vannak, a lábán pedig olyan mintha fehér zoknija lenne. A fején és a torán is élénk fehér csíkos, olyan, mint egy punk mohikán.
– Stílusos.
– És igen tetszetős.
– Miért hívják tigrisnek?
– Mert rettenetesen agresszív. A zebraszúnyog túl viccesen hangzana, ezért tigris.

Hát nem csodálatos a körülírás művészete? A narráció éppúgy lehet a mindennapok része, mint a művészet közvetítésének eszköze. Kedves látó Olvasó, ha kiraksz egy fotót, mondjuk Facebookra, írj róla pár sort, nem baj, ha nem művészi igényű, egy mondat is több, mint egy értelmezhetetlen JPG.
Régóta gyűjtöm az ehhez hasonló, mondhatni laikus narrációkat, tanulságos. Neked hogy tetszett?
Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=Hb7WqjlDKDg

S. Tóth Erika
audionarrátor, kommunikációs munkatárs, VGYKE

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ kilenc = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 15. vasárnap, Jolán, Vid napja van.
Az év 24. hete és 166. napja.
Holnap Jusztina napja lesz.

1312. Rozgonyi csata. Csák Máté és szövetségesei 1700 vasas lovassal jelentek meg a sárosi várnál és Károly királyt ütközetre kényszerítették. Cák hada, miután 4 vezérét elvesztette, megfutott.


1962. Átadják a forgalomnak a korszerűsített Déli pályaudvart.


Szabó Lőrinc: Tücsökzene

Tudom semmi, de semmi közötök
hozzám, butuska tücskök a fű között,
mégis jólesik azt képzelni, hogy
mikor így este, ablakot nyitok,
nekem üzentek, sok hű kis barát,
lelkendezve, hogy szép a világ.

Időjárás

2025-06-15, 11:02
Clear sky
S
Clear sky
27°C
1.9 m/s
Apparent: 27°C
Nyomás: 1021 mb
Páratartalom: 33%
Szél: 1.9 m/s S
Széllökések: 7.8 m/s
UV-Index: 5.85
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 04:45
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


egy szorozva kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com