Egy forradalmian új kerekesszék megváltoztathatja a mozgássérültek életét
Remélhetőleg mindenki számára elérhető lesz hamarosan, mert nem csak a mindennapokat könnyíti meg, de pszichológiailag is sokat segít.
Shirley Ryan AbilityLab által fejlesztett tolószék a hagyományos verzióhoz képest az ülő helyzetből egészen állásig fel tudja egyenesíteni és megtámasztani a használóját, így az jóval több dolgot el tud érni, és nagyobb szabadsággal tud mozogni, mintha folyamatosan ülne. Az állítható magasságú szék ráadásul a rokkantak önérzetének is jót tesz, így ugyanis szemtől szembe tudnak beszélgetni bárkivel. Az új szék súlyán még picit faragni akarnak a tervezői, de remélhetőleg hamarosan beindul a gyártása, mert nagyon jók a tapasztalatok vele kapcsolatban.
Forrás:nuus.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Megható: Ötévesen lett az Instagram sztárja a mozgássérült kislány
Megdöbbentő: két doboz sör miatt támadott meg egy mozgássérült bácsit két férfi Monoron
Még mindig albérletet keres a mozgássérült ikerlányokat nevelő anyuka
Ismét Jobb Velünk a Világ! Gála a Fogyatékos Emberek Világnapján
SODRÓFA A KÉZITÁSKÁBÓL – GARÁZDASÁG MIATT ÁLLÍTOTTAK ELŐ EGY NŐT A VÁCI RENDŐRÖK
Parkinson-kór: mozgásfejlesztéssel javítható az életminőség
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
38°C







Vélemény, hozzászólás?