Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Carina - Pain In My Heart
53
hallgató

Egy kicsi angol senkinek sem árt

- 2012. május 23. 16:35 - 1482 megtekintés

A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesületének egyik fontos feladata, hogy javítsa a látássérültek munkába állási esélyeit, ehhez rendkívül fontos a nyelvtudás.

A mai kor embere számára elkerülhetetlen az angol nyelv ismerete. Azok a fiatalok, akiknek az iskolapadban már nem csak az orosz nyelv cirill betűivel kellett megbirkózniuk, nem is tudják, hogy mekkora tudásbeli előnyre tehettek szert. A megszerzett nyelvvizsgák értékes plusz pontokat hoznak a felvételinél, a nyelvvizsga-bizonyítvány előfeltétele a diplomának, de a munkaadók is természetesnek tekintik az angol nyelv legalább középfokú tudását. Nemcsak a külföldi partnerekkel folytatott üzleti tárgyalásokhoz elengedhetetlen ez, hanem sokszor a vállalat belső nyelve is az angol. Sőt, a szakmai előmenetelnek, de akár az internet használatnak is ma már nélkülözhetetlen feltétele e nyelv ismerete.

A nyelvtudás a látássérültek életében is kitörési lehetőséget jelenthet, hiszen ezáltal jelentős mértékben növekedhet elhelyezkedési esélyük. A legtöbb oktatási intézmény azonban még nincs felkészülve a fogyatékkal élők speciális igényeire, ezért a nyelvkönyvek vagy nyelvtanfolyamok többsége a látássérültek számára nem akadálymentes, és emiatt a legtöbben lemondanak az értékes nyelvismeret megszerzéséről. A Nyíregyházi egyesület hangstúdiójában 2012-ben elkészült egy speciálisan, a látássérülteknek készített hangzó tananyag, melynek segítségével bárki elsajátíthatja az angol nyelv alapjait. A 6 leckére bontott hangos tankönyv az alábbi témaköröket járja körbe:

  • bemutatkozás
  • család
  • útbaigazítás
  • közlekedés busszal vagy vonattal
  • étkezés és vásárlás.

Az egyes leckéken belül hétköznapi szituációkat bemutató párbeszédek hallhatóak angolul, illetve magyar fordítással is. A hangos tananyagot elsősorban azoknak ajánlják, akik teljesen az alapoktól akarják kezdeni a tanulást, vagy esetleg újrakezdők, és szeretnék felfrissíteni a már homályba veszett tudásukat. Az összesen három óra húsz percnyi hanganyagot felölelő CD, és nagybetűs tankönyv iránt Érdeklődni lehet az egyesület ügyfélszolgálati irodájában:
Vakok és Gyengénlátók szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei egyesülete
4400 Nyíregyháza Országzászló Tér 8. 2/215
Tel: 30-373-1380
Email: ugyfelszolga@upcmail.hu
Web: www.vakegy.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


három - 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. április 18. péntek, Andrea, Ilma napja van.
Ma van a(z) Műemlékvédelmi nap.
Az év 16. hete és 108. napja.
Holnap Emma napja és Húsvét vasárnap lesz.

1423. Zsigmond király az 1417-ben az országba érkezett cigányoknak Szepesváralján kiváltságot adott. Vajdájuknak megengedte, hogy az országot népével bejárhassa, s a települések határain megtelepedhessék.


1707. II. Rákóczi Ferenc kinevezi a jobbágyszármazású Esze Tamást brigadérossá és három gyalogezredet helyez a parancsnoksága alá.


Gulyás Pál: Rügyek

"...Minden rügy egy parányi ablak,
melyhez leányfejek tapadnak:
bent vannak a leányfejek,
bent a fában merengenek,
nap-éjen át álmodnak ott...
S most csak félig nyitják ki, félig
az álmukat tovább remélik."

Időjárás

2025-04-18, 08:51
Overcast
SSE
Előjelzés
17°C
4.5 m/s
Apparent: 20°C
Nyomás: 1012 mb
Páratartalom: 89%
Szél: 4.5 m/s SSE
Széllökések: 15 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 27.9mm /100% / Rain
Napfelkelte: 05:49
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét szorozva három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 326

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com