Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Whitney Houston - Run to you
68
hallgató

Együtt a jövőnkért 2024. november – Kikhez „beszél” a képernyőolvasó?

- 2024. október 29. 8:54 - 589 megtekintés

Az Együtt a jövőnkért programsorozat novemberi alkalmán megismerkedhetnek az érdeklődők a Pannon Egyetem esélyegyenlőségi szolgáltatásaival, valamint áttekintik a szervezők, hogy a hangalapú információszerzés és az ennek alapját képező képernyőolvasó szoftverek a látássérült embereken kívül kinek és mennyiben segíthetik elő a hatékony tanulást és munkavállalást.

A királynék városáról, Veszprémről sok minden eszünkbe juthat. Az azonban, hogy a városban, ahol mindig fúj a szél és hallatszik legalább egy templom harangja, milyen lehetőségek állnak egy továbbtanulni vágyó látássérült ember rendelkezésére, már nem ennyire közismert.
Balás-Nyitrai Barbara, a Pannon Egyetem Oktatási Igazgatóságának oktatási igazgatóhelyettese fogja prezentálni az egyetem és az ott működő SAS, vagyis a Sajátos Szükségletű Hallgatókért Működő Bizottság támogató szolgáltatásait.

Az alkalom második felében egy interaktív párbeszédre hívnak minden résztvevőt azért, hogy együtt tárják fel, milyen esetben és kinek lehet hasznos, ha a számítógépünk és az okostelefonunk beszél hozzánk, és mik a hangalapú információszerzés előnyei és hátrányai. Számos online forrás foglalkozik a képernyőolvasó szoftverek működésével és hasznosságával, ám kifejezetten kezdőknek készült anyagokból, amelyek a képernyőolvasó szoftverek működésének megértését segítik, már jóval kevesebbet találunk.
A november hatodikai alkalmat tehát kifejezetten ajánlja az MVGYOSZ. azon gyengénlátó vagy olvasásban akadályozott személyek figyelmébe, akik ezen információhiány miatt nem közeledtek eddig ehhez a technológiához. Az eseményen várják azokat a szülőket, gyógypedagóggusokat, akik hatékonyan kívánják támogatni a képernyőolvasó szoftver használatára átálló vagy azt gyakorló látássérült családtagot vagy klienst.

Az esemény időpontja: 2024. november 6. (szerda) 17:00

Az esemény helyszíne: online – Google Meet

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet 2024. november 4. (hétfő) 23:59-ig fogadunk a következő online űrlapon:
https://forms.gle/Tq2f4guRAj6LC7dL8

 

(Puskás Anett – ifjúsági referens)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


8 - egy =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - szombaton 17 órától a Hobby Rádióban.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. április 2. szerda, Áron napja van.
Az év 14. hete és 92. napja.
Holnap Buda, Richárd napja lesz.

1819. Gróf Festetich György halála Keszthelyen. Kazinczynak reá vonatkozó szavai a valót fejezik ki: "Azért örült a nagybirtok nagy hasznának, hogy sokból sokat adhasson a hazának."


1945. Megválasztják az Ideiglenes Nemzetgyűlés budapesti tagjait.


Csukás István / 1936. ápr. 2. -

Gyerekarcom visszanéz rám

Gyerekarcom visszanéz rám a tükörből,
nem tudok mit kezdeni vele, de azért
próbálkozom: rávigyorgok, kacsintok, semmi,
mintha jég mögül nézne rám, elég hűvösen,
ahogy grimaszolok és idétlenkedek egyre
fáradtabban, elszálló hittel, öregedő bohóc,
hogy kicsaljak legalább egy irgalmas mosolyt,
egy rezzenést, egy rebbenést, valami kis fényt,
onnan, honnan, kitől, kinek, lehunyom
a szemem, lassan felnyitom: eltűnt, s eltüntem
én is, csak a tükör, csak a tükör.

Időjárás

2025-04-02, 03:30
Clear sky
N
Clear sky
10°C
3.3 m/s
Apparent: 7°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 71%
Szél: 3.3 m/s N
Széllökések: 9.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /51% / Rain
Napfelkelte: 06:20
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc szorozva kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 326

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com