Elképesztő felfedezés: génterápiával adhatják vissza a vakok látását
Génterápiával több vakegér látását visszaadták tudósok. Elképzelhető, hogy ez az eljárás embereken is segíthet.
Az Oxfordi Egyetem kutatói több egér látását is visszaadták egy különleges génterápiával. Az eljárás a festékes szemideghártya-gyulladásban szenvedő egyedeknél jelentett gyógyírt. A kutatóknak sikerült elérniük, hogy a megmaradt idegsejteket átprogramozzák.
Ez a sikeres kísérlet azért jelent előrelépést az orvostudományban, mert ez a betegség okozza részben a farkasvakságot, s a szakértők úgy vélik, embereknél is hatásos lehet a módszer. Az egyik kutató szerint 2-3 év múlva megnyílik a lehetőség az emberkísérletekre.
Ami igazán nagyszerű hír, hogy a kutatók képesek voltak olyan egerek látásán is javítani, amelyek a szembetegségük végső stádiumában voltak.
A génterápia a szem gyógyításában hatalmasat fejlődött az utóbbi években. Egy amerikai vállalat már be is nyújtotta terápiáját elfogadtatásra, hogy gyerekek szembetegségeit kísérleti módszerrel gyógyíthassa az Egyesült Államokban és az Európai Unióban.
Eredeti angol nyelvű cikk az alábbi linken található http://www.indepe…78476.html.
Forrás:blikk.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Autista munkavállalók nyílt munkaerő-piaci sikere
Nyári frissítő program a Kerekdombi Termálfürdőben a BácsVakok szervezésében
Biharból-Biharba: Kiállításlátogatás és fogadóóra Berettyóújfaluban
29 év után nem nyert a budafoki mozgássérült trafikos
Heti Gépház: CES újdonságok, új MÁV információs honlap
Akadálymentes közlekedés Prágában – Szakmai tanulmányúton járt az MVGYOSZ csapata
Vélemény, hozzászólás?
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
31°C







Eddigi hozzászólások
Reménykedve olvasom ezt a hatalmas felfedezést.Gratulálok hozzá, remélem részese lehetek a kísérletnek.Sok sikert a továbbiakban,ha lehetne már holnap kipróbálnám veszíteni valóm nincs.Tisztelettem és hála a kitartó munkáért.