Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Michael Jackson - Black or white
58
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Előszűrő sátrat telepítettek a katonák a tatabányai kórház bejáratánál

- 2020. április 10. 20:15 - 1198 megtekintés

Az MH 25. Klapka György Lövészdandár 57. Híradó és Vezetéstámogató Századának katonái telepítettek előszűrő sátrat a tatabányai Szent Borbála Megyei Kórház bejáratához április 9-én, csütörtökön. A sátorban mérik majd az intézmény területére lépő egészségügyi dolgozók, és a betegellátásra érkezők testhőmérsékletét.

Balogh László őrnagy, a Szent Borbála Kórházban feladatait ellátó kórházparancsnok a Honvédelem.hu munkatársai érdeklődésére elmondta: bár az intézmény több bejárattal is rendelkezik, a legutolsó szigorító intézkedések szerint csak egy bejáratot működtethetnek. A kórház sajátossága, hogy ez olyan kapu, ahol a gyalogos- és a gépjárműforgalom egy időben halad. A torlódások elkerülése érdekében, illetve a gyalogosforgalom elválasztása miatt alakították ki az előszűrő sátrat, ahol még rossz idő esetén is fedett környezetben tudják megvárni az intézmény területére lépők a testhőmérséklet-mérést.

„A sátor telepítésének igénye a kórház részéről merült fel. A szükséges engedélyezési eljárás után a tatai alakulattól kaptuk meg a sátrat, ami nemcsak annak köszönhető, hogy ez az intézményhez legközelebb eső katonai szervezet, hanem annak is, hogy a kórház és a laktanya között évek óta nagyon jó a kapcsolat” – mondta Balogh László őrnagy aki egyébként a 25-ös dandár felderítő főnökségének főtisztje – hozzátéve: naponta több mint ezren lépnek be a kórház területére. Hamarosan még több testhőmérsékletet mérő eszköz érkezik a kórházba, így a beléptetés gyorsulni fog.

„A sátrat egy rajszintű erővel, mintegy fél óra alatt építettük fel és adtuk át a kórháznak” – tudták meg a Honvédelem.hu munkatársai Gajó Péter törzszászlóstól, a dandár vezénylőzászlósától. Kiemelte: két darab úgynevezett „egyes sátrat” kellett felépíteniük és összekapcsolniuk. „Várjuk a további felkéréseket. A dandár fel van készülve arra, hogy lehetőségeihez mérten segítse a kórházat” – fogalmazott a vezénylőzászlós.

(Forrás: Szűcs László – Honvédelem.hu)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


4 * = harminc hat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. november 11. kedd, Márton napja van.
Ma van a(z) Szent Márton napja.
Az év 46. hete és 315. napja.
Holnap Jónás, Renátó napja lesz.

1839. A magyar nyelv, mit diplomatai közeg, egy lépéssel tovább haladt. Az országgyűlés feliratára V. Ferdinánd leirata megengedé, hogy a királyi székhez intézendő fölterjesztések ezentúl egyedül magyar nyelven szerkesztessenek.


1908. Gróf Andrássy Gyula belügyminiszter előterjesztette a képviselőházban a választójogi törvénytervezetet.


Katona József / 1791. nov.11. - 1830. ápr.16. /
Vágy

"...Nemde világok - idők - nyúlnak heverészve
tömötten
A cél közt, s közted? vak here-vágyakozás!
Gyermeki bábok után kacsálódó képezet! egykor
Csillagokat sietél egybe ölelni - mi lett?
Dölyfös kedvesnek csak az egy mosolyogva kiejtett
Nem szava feltátott sírodig elkanyarít."

Időjárás

2025-11-11, 21:39
Mainly clear
E
Mainly clear
8°C
1.1 m/s
Apparent: 6°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 80%
Szél: 1.1 m/s E
Széllökések: 5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:43
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com