Érdemes beoltatni magunkat influenza ellen
A 60 évnél idősebbeknek, a két évesnél fiatalabb gyermekeknek, a krónikus betegségben szenvedőknek és a várandós nőknek különösen ajánlott a védőoltás – mondta Szlávik János infektológus főorvos.
Már kérhető az influenza elleni oltás. A 60 évnél idősebbeknek, a két évesnél fiatalabb gyermekeknek, a krónikus betegségben szenvedőknek és a várandós nőknek különösen ajánlott a védőoltás – mondta Szlávik János infektológus főorvos. Hozzátette: az influenza elleni oltás körülbelül 60-70 százalékos védettséget ad, de a beoltottaknál a betegség súlyos szövődményei nem alakulnak ki. Kiemelte: a jelenlegi jó idő nem kedvez az influenzavírusok szaporodásának, így valószínűleg később indul majd a járvány. Az előző évek tapasztalatai szerint decemberben már lesznek megbetegedések. Hangsúlyozta: tévhit, hogy megfelelő vitaminbevitellel megelőzhető az influenza, valódi védettséget csak a védőoltás ad.
Forrás: Best fm
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Fogyatékossággal élő betegek ellátására is alkalmas fogászati centrumot adtak át Budapesten
Köteles segíteni fogyatékossággal élőknek a Volánbusz
Sikerült kikapcsolni a Down kórt okozó kromoszómát
Az egyensúlyérzék fejlesztése a BOSU segítségével
Európában kevés kivétellel tovább gyorsul a járvány - ÖSSZEFOGLALÓ
A Tour de Hongrie-n nem tekerhetett, de így is teljesítette a távot a vak bringás
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
30°C







Vélemény, hozzászólás?