Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Dr Hook - When Your In Love
62
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

„Fogyatékos és kísérője” – sértő felirat a buszjegyen

- 2016. március 17. 6:44 - 2430 megtekintés

Fogyatékos és kísérője ezt nyomtatták arra a buszjegyre, amit gyulai olvasónk tizenéves fia kapott a békéscsabai buszpályaudvaron a minap. A sértő felirat megdöbbentette a családot.

www.beol.hu/lapokkepek/cikkek/280000/280837_buszjegy.jpg

A fiam kapta a jegyet, aki 19 éves, és veleszületett rendellenessége miatt több mint hússzor műtötték. Ajak- és szájpad hasadékos. Megszégyenítő ez a megfogalmazás, esetleg a közgyógyellátott lenne a helyes fogalmazott az édesapa. Hozzátette, hogy évek óta küzdenek a fiával azért, hogy teljes életet élhessen. Ezért is nagyon elkeserítő, hogy nemes egyszerűséggel fogyatékosnak titulálnak egy, minden erejével a gyógyulásért küzdő fiatalt.

Talán már csak két műtét kell árulta el a gyulai férfi. Addig meg adok neki pár száz forinttal többet, hogy ne kelljen azt böngésznie a buszjegyén, hogy ő egy fogyatékos. Soha, sehol nem alázták meg ezzel.

Az édesapa panasza nyomán megkerestük a szóban forgó (Békéscsaba-Debrecen) járatot üzemeltető Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt-t. Mint válaszlevelük elején azt mindjárt hangsúlyozzák, a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet határozza meg és nevesíti a menetrend szerinti autóbuszjáratokon igénybe vehető kedvezmények mértékét és a jogosultak körét. Ebben úgy fogalmaznak, hogy meghatározott utazási kedvezmény igénybevételére jogosult (…) korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel, vagy bármely viszonylatban megváltható, viszonylathoz kötött kedvezményes bérlettel a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásban részesülő személy, a külön jogszabályban meghatározott okmány alapján (…) illetve korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel a meghatározott személlyel együtt utazó személy

Forrás a beol.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


6 * = harminc hat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 2. péntek, Ábel napja van.
Az év 01. hete és 2. napja.
Holnap Genovéva napja lesz.

1370. Nagy Lajos aacheni alapítványa. Enapon kelt a király oklevele, mely szerintAachen rajnai városban Szent István ésLászló tiszteletére templomot építtetettés javadalmaztatott.


1841. Kossuth Lajos kezdé szerkeszteni aPesti Hírlap politikai lapot, melykorszakot alkotott a magyar hírlapirodalomban.


Weöres Sándor: Ujjé!-vi mese

"Mesét mondok, dí-dá-dú,
egyszer volt egy százlábú.
Hát az a százlábú állat
sorra számlálgatott minden lábat,
eredményül mennyi jött ?
épp 365.

Az év minden napjára
jut neki 1-1 lába. "

Időjárás

2026-01-02, 07:52
Overcast
SSW
Előjelzés
2°C
2.4 m/s
Apparent: -3°C
Nyomás: 1006 mb
Páratartalom: 90%
Szél: 2.4 m/s SSW
Széllökések: 7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /5% / Rain
Napfelkelte: 07:31
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három szorozva három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com