Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Az adatkezelési tájékoztató elolvastam és nyilatkozom arról, hogy annak megfelelő jogosultsággal

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Christie - Yellow River
61
hallgató

Fogyatékos személyek jogai a légi járműveken történő utazásuk során

- 2023. június 18. 12:53 - 426 megtekintés

Annak érdekében, hogy a repülőútjukon a fogyatékos személyek is biztonságosan, mindenki mással azonos módon tudjanak utazni, a jogszabályok által biztosított jogok – a szállítás megtagadásának tilalma, érkezési és távozási pontok kijelölése, segítségnyújtás a repülőtéren és a gép fedélzetén, valamint a tájékoztatáshoz való jog – a repülőtér vezetése, továbbá a légi fuvarozók, utazásszervezők oldalán kötelezettségként jelentkeznek.

Fontos alapelv a kötelezettség alóli mentesülés tilalma, vagyis e kötelezettségek teljesítése alól nem lehet „kibújni”.

A fogyatékos személyt e jogok megilletik akkortól, amikor jegyet vásárol, ill. helyet foglal valamilyen járatra egészen addig, amíg a megérkezését követően elhagyja a repülőtér területét. E jogokat díjmentesen kell biztosítani, és azok kizárólag biztonsági okból korlátozhatók. A helyfoglalás előtt a légi fuvarozónak, utazásszervezőnek meg kell győződnie arról, nincs-e ilyen biztonsági akadály.
A fenti jogokat, azok tartalmát, jelentését részletesebben is áttekintjük a következőkben. Kifejezetten a fogyatékos személyeket megillető jogokra fogunk csak kitérni, természetesen vannak olyan légiutasjogok is, melyek minden utast megilletnek, pl. járat késése vagy poggyász megrongálódása, elvesztése esetén, ezekről jelen cikkben nem ejtünk külön szót, de lehetőség van tájékozódni róluk pl. ezen az oldalon: https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_hu.htm

A szállítás megtagadásának tilalma

Ez a tilalom a légi fuvarozót, valamint az utazásszervezőt érinti, és a helyfoglalás, illetve a beszállítás megtagadására vonatkozik. Nem tagadható meg a beszállítása annak, aki érvényes jeggyel és helyfoglalással rendelkezik.
Kivételt képez ez alól, azaz megtagadható a foglalás, ill. beszállítás, ha biztonsági követelménybe ütközne, vagy ha a beszállítás fizikailag lehetetlen a repülőgép vagy ajtóinak mérete miatt, pl. kerekesszékeseknél. Elutasítás esetén – lehetőség szerint – alternatív lehetőséget kell felajánlani, pl. átfoglalás. Ha ez nem lehetséges, akkor a jegy árát vissza kell téríteni (a kísérő jegyét is).
Biztonsági okból a légi fuvarozó, utazásszervező előírhatja, hogy más kísérje az adott személyt, aki ezt biztonságosabban tudja kivitelezni.
A légi fuvarozó a fogyatékos személyek szállítására vonatkozó biztonsági szabályokról, illetve a repülőgépek méretei miatti korlátozásokról közérthető módon tájékoztatást köteles adni, közzétenni. Az utazásszervező ezeket a biztonsági szabályokat és korlátozásokat köteles rendelkezésre bocsátani mindazon repülőjáratok vonatkozásában, amelyek az általa szervezett, értékesített vagy értékesítésre felkínált szervezett utazási formákban szerepelnek.

Érkezési és távozási pontok kijelölése

A repülőtér vezetése a fogyatékos emberek szervezeteinek bevonásával a helyi adottságok figyelembe vétele mellett a repülőtér területén belül vagy a repülőtér vezetésének közvetlen ellenőrzése alatt álló helyen, mind a terminálépületeken belül, mind azokon kívül köteles kijelölni azokat az érkezési és távozási pontokat, amelyeken a fogyatékkal élő vagy csökkent mozgásképességű személyek nehézség nélkül bejelenthetik érkezésüket a repülőtérre, és kérhetik a segítségnyújtást.
Az érkezési és távozási pontokat megfelelő jelzéssel kell ellátni, és azoknak – érthető formában – alapvető információval kell szolgálniuk a repülőtérről.

Információk továbbítása

A légi fuvarozó, utazásszervező köteles minden szükséges intézkedést megtenni annak érdekében, hogy valamennyi értékesítési pontjukon – beleértve a telefonos és internetes értékesítést is – fogadják a segítségnyújtási igényekre vonatkozó bejelentéseket.
A repülő indulási időpontját megelőző 48 órán belül kapott kérést 36 órán belül továbbítani kell az indulási, érkezési és átszállási repülőterek vezetésének, valamint az üzemeltető légi fuvarozó részére, ha a helyfoglalás nem az adott légi fuvarozónál történt.

Repülőtéri segítségnyújtáshoz való jog

Ennek biztosításáért a repülőtér vezetése felel, a segítségnyújtásnak személyre szabottnak, az adott személy szükségleteit, igényeit figyelembe vevőnek kell lennie.
A segítségnyújtási kötelezettség akkor áll fenn, ha az erre való igényt 48 órával előbb bejelentették, továbbá az utas a gép indulása előtt 2 órával megjelenik a repülőtér határán belül a kijelölt helyen, vagy 1 órával előbb bejelentkezik utasfelvételre. Egyéb esetben is minden észszerűen elvárható lépést meg kell tenni ennek érdekében, de nem kötelezettség.
A segítségnyújtásnak ki kell terjednie arra, hogy az adott személy a kijelölt helyen bejelenthesse megérkezését, kérhesse a segítséget; a kijelölt pontokról eljuthasson az utasfelvételi pulthoz; felvételben részesülhessen, poggyászt feladhasson; eljusson a gépig, majd akár felvonó, akár egyéb segítséggel bejuthasson a gépbe, ott a helyére, mosdóba; elhelyezhesse, majd felvehesse poggyászát; leszállás, átszállás esetén csatlakozó járat elérése, stb. érdekében történő segítség. A kísérő segítségnyújtását is lehetővé kell tenni.
A repülőtér feladata még a mozgást segítő eszköz földi kezelése, károsodott, elveszett eszköz ideiglenes helyettesítése, elismert segítőkutyák földi kezelése, a repülőjáratok igénybe vételéhez szükséges információk megfelelően érthető formában való közlése.

Légi fuvarozók általi segítségnyújtás

A légi fuvarozó a fogyatékos személyeknek – ha időben bejelentik ilyen igényüket és időben megjelennek – köteles térítésmentesen segítséget nyújtani.
Ez a kötelezettség kiterjed az elismert vezetőkutyák utastéri szállítására a nemzeti jogszabályok szerint, személyenként maximum két mozgást segítő eszköz szállítására (48 órával előbbi bejelentés esetén, ill. a fedélzeten lévő hely függvényében). A segítségnyújtásba beletartozik a repülőjáratra vonatkozó lényeges információk megfelelő formában való közlése; az üléshelyek kiosztásánál az egyéni szükségletek figyelembe vétele, a biztonsági szabályok keretei, ill. a rendelkezésre álló helyek függvényében; segítség a mosdóba eljutáshoz.

Jogok érvényesítése:

Amennyiben az utazás során mégis probléma adódna, a fentebbi jogokat nem vagy nem megfelelően biztosítják a fogyatékos utas számára, az alábbi jogérvényesítési lehetőségekkel élhet.
1. Kártérítési igény:
Kártérítés az elveszett, megrongálódott eszközökkel, berendezésekkel kapcsolatban kérhető.
Ha a repülőtéri kezelés vagy repülőgép fedélzetén történő szállítás során kerekesszékek, egyéb, mozgást segítő berendezések vagy segítő eszközök elvesznek vagy megrongálódnak, az utast, akihez ezek az eszközök tartoznak, kártérítésben kell részesíteni, összhangban a nemzetközi, közösségi és nemzeti jogi előírásokkal.
2. Panasztételi és egyéb eljárások:
Első lépésként a repülőtér vezetéséhez, vagy a légi fuvarozóhoz fordulhat, aki úgy ítéli meg, hogy a fentebb leírt jogait megsértették. Ha a benyújtott panasz másik tagállam szervének hatáskörébe tartozik, azt továbbítani kell.
A fenti jelzés eredménytelensége esetén eljárás indítható részint az egyenlő bánásmód követelményének megsértése miatt az alapvető jogok biztosánál, illetve lehetőség van pl. kártérítés, sérelemdíj iránti igény érvényesítésére is.

Fogyatékossággal élő utasok jogairól rendelkező jogszabályok

– Az Európai Parlament és a Tanács 1107/2006/EK rendelete (2006. július 5.) a légi járműveken utazó fogyatékkal élő, illetve csökkent mozgásképességű személyek jogairól
– A fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény,
– A fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló egyezmény és az ahhoz kapcsolódó fakultatív jegyzőkönyv kihirdetéséről szóló 2007. évi XCII. törvény
– Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény.

(Dr. Weninger Magda – MVGYOSZ. jogtanácsos)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- 2 = öt

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: - Szakértőnk válaszol - ifjúságépítő műsor. Szerkesztő-műsorvezető: Strasszer Andrea
    A műsor állandó szakértője: Jánosi Ferenc misszióvezető, lelkész, addiktológiai konzultáns, a Magyar Pünkösdi Egyház Ifjúság- és Családépítő Szolgálatának misszióvezetője
    (Az állandó szakértőn túl időnként más vendégek/interjúalanyok/szakértők is megjelennek egy-egy műsorszámban.)
    A műsor témája: A fiatalok önismereti problémái, élettervezés, örömök, bánatok, krízisek, megoldások. Tippek, tanácsok a fiatalok és a felnőttek felé egyaránt, illetve hídépítés Tinédzserország felé szülőként, pedagógusként.

    Ki áll a témák mögött? - Jánosi Ferenc szakértő

    Jánosi Ferenc szakoktató tréner, addiktológiai konzultáns, mentálhigiénés szakember, lelkész, okleveles teológus. A Magyar Pünkösdi Egyház Ifjúság- és Családépítő Szolgálatának Misszióvezetője. Közel 25 éve foglalkozik lelki tanácsadással, tinédzserek, függőségben szenvedők támogatásával. Cégek, vállalatok munkatársai számára szívesen tart előadásokat, tréningeket. Rádióadások, TV műsorok visszatérő vendége, webináriumok népszerű előadója.

    Kiemelt témák, szakterületek:

    ? Tinédzserország problémái, örömei, kamaszok nevelésének segítése, mentorálása.
    ? Félelem, szorongás, depresszió kezelése, szenvedélybetegségek, online, offline függőségek, cyberbullying
    ? Apák, anyák szerepe a családban, családi életre nevelés - CSÉN programok.
    ? Hogyan előzzük meg a kiégést?
    ? Hogyan dolgozzuk fel a veszteségeket kríziseket, egy családtag vagy diáktárs elvesztését?
    ? Kapcsolatok újraélesztése a pandémia után: kríziskezelés, önismereti problémák.
    ? Kommunikáció, egymásra figyelés, asszertivitás.
    ? Hatékony tanulási módszerek hazai és finn példák. Az együtt-tanulás művészete, kooperatív és projektmódszer oktatásban, az életre való nevelés és kihívások a felnőttképzésben.
    ? Etikai, hitéleti és Bibliai kérdések.

    Jánosi Ferenc
    honlap: www.ifjusagepitok.hu
    Linked In : http://linkedin.com/in/frank-janosi-1a2950b0
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2024. november 5. kedd, Imre napja van.
Ma van a(z) Szent Imre ünnepe.
Az év 45. hete és 310. napja.
Holnap Lénárd napja lesz.

1844. Főtiszti állomások a magyar ezredekben. Ez országgyűlés is megújított feliratban kérte ő fönségét, hogy a magyar ezredekben tisztségekre és a hadparancsnokságokra is, a törvények rendeletéhez képest, született honfiak alkalmaztassanak.


1963. Felavatták Vácott a Dunai Cement- és Mészmű üzemét, a második ötéves terv egyik legnagyobb beruházását.


Kántor Péter / 1949. nov.5. - /

Hol szerettelek
hol utáltalak
csak sose voltál
közömbös nekem

Mikor röpködtél
mint a pántlika
mikor szorítottál
mint a kenderkötél.

Neked beszélek
most is, ki másnak
te pedig másnak
pedig csak egymásnak.

Mikor póráz voltál
mikor mézesmadzag
szakadó szál mikor
mikor köldökzsinór.

Időjárás

2024-11-05, 11:22
Mainly clear
E
Mainly clear
9°C
1.8 m/s
Apparent: 5°C
Nyomás: 1032 mb
Páratartalom: 63%
Szél: 1.8 m/s E
Széllökések: 4.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:34
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő mínusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 324

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com