Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Neoton - Bongiorno
64
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Főzéssel támogatja a Budapest Voices az UNICEF Magyarországot

- 2018. július 17. 13:51 - 1814 megtekintés

Száz adag babgulyást és száz adag túrós-gombás tésztát főznek a Budapest Voices tagjai augusztus 5-én a Szimpla Kertben. Az ételt a helyszínen árusítják, és a bevétellel az UNICEF Magyarország gyermekekért végzett munkáját, azon belül kiemelten az Ébresztő-óra programját támogatják.

A Szimpla Kert vasárnapi háztáji piacán rendszeresen főznek szervezetek, hogy a finomságokat adományért cserébe értékesítsék, és a bevételt céljaik megvalósítására fordíthassák. Nem ritka az sem, hogy a civil szervezetek javára egy gasztroblogger vagy közéleti személy főz, és reklámozza is az eseményt. Az UNICEF Magyarország munkatársai a Budapest Voicest kérték fel a jótékonysági főzésre, akik boldogan vállalták a feladatot és a világ legrászorultabb gyermekeiért ragadnak fakanalat. Az énekegyüttes tagjaitól egyébként sem áll távol a gasztronómia világa, maratoni próbáik rendszeresen kulináris élménnyel is járnak: szinte mindig visz valaki a kórusból otthon készült sütit, meleg ételt a találkozókra. Nem véletlen az sem, hogy a Budapest Voices második, Finomra hangolva című lemeze egy szakácskönyvvel együtt jelent meg, amiben a kórustagok receptjei szerepelnek

A Szimplában száz adag babgulyást és száz adag túrós-gombás tésztát készít a csapat augusztus 5-én. Az előkészületek már reggel elkezdődnek, hogy az érdeklődők fél 12-től fél 2-ig megebédelhessenek. A bevételt az UNICEF Magyarország elsősorban az Ébresztő-óra projektjére költi. Az Ébresztő-óra az UNICEF Magyar Bizottság első országos iskolai programja, melynek keretében a szervezet által kiképzett előadók tartanak interaktív foglalkozásokat 4-12. osztályos gyermekeknek. A foglalkozások témái: gyermekjogok, gyermekek helyzete a világban, gyermekekkel szembeni erőszak. A 90 perces foglalkozások végére a gyerekek megtudják, hogy hol találnak segítséget olyan helyzetben, ami már reménytelennek tűnik, és mit tehetnek, amikor tehetetlennek érzik magukat. Természetesen az UNICEF Magyarország munkatársai és önkéntesei is a helyszínen lesznek a főzés ideje alatt és szívesen válaszolnak az érdeklődők kérdéseire, valamint gyermekeknek szóló programokkal is készülnek. A korán kelőket a szervezők már reggeltől házi süteményekkel várják, érdemes lesz kilátogatni a helyszínre már ebédidő előtt is.

A Budapest Voices tagjai és az UNICEF Magyarország munkatársai bíznak benne, hogy minél több adag ételt el tudnak adni. Ha maradna a gulyásból és a tésztából, a Heti Betevő Egyesület aktivistái elszállítják, és rászorulóknak adják.

A Budapest Voices a főzőtudománya után igyekszik zenei tudását is megcsillantani a fővárosban, ugyanis rá hat napra, azaz augusztus 11-én a Kobuci Kertben adnak koncertet.

Részletek a Facebook-eseményben:
https://w…/

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


* 6 = negyven kettő

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. február 8. vasárnap, Aranka napja van.
Az év 06. hete és 39. napja.
Holnap Abigél, Alex napja lesz.

1386. A királynék, Erzsébet és Mária, bűnbocsánatot hirdettek azoknak, kik az erőszaknak engedve, szegődtek a nápolyi királyhoz. A budai köznép éltette a királynéket és az olasz kereskedők raktárait fosztogatta.


Reviczky gyula: Tavaszodik

Tavaszodik már az idő,
Beköszönt a napsugár.
Lelkem édes gondolatja
Fönt, a felleg-honba jár.

Nem tudom, de olyan édes
még a bánat is nekem,
Kék egével, napsugárral
A tavasz, ha megjelen...

Időjárás

2026-02-08, 05:19
Mainly clear
ENE
Mainly clear
3°C
1.6 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1006 mb
Páratartalom: 87%
Szél: 1.6 m/s ENE
Széllökések: 5.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:00
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya
Unable to decode JSON data from the specified URL

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com