Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Az adatkezelési tájékoztató elolvastam és nyilatkozom arról, hogy annak megfelelő jogosultsággal

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


LGT - Fiú
35
hallgató

Hat tonnányi kupakból vásárol játékokat három debreceni óvodának a Neopac Hungary Kft.

- 2020. december 3. 18:40 - 514 megtekintés

A kupakokból 500 ezer forint gyűlt össze, amit az intézményeknek ajánlottak fel. Az elmúlt másfél hónapban négy gyűjtőszívet helyeztek ki, amelyekbe a debreceniek is elhelyezhetik az összegyűjtött kupakjaikat.

Hat tonnányi kupakból vásárol játékokat három debreceni óvodának a Neopac Hungary Kft. – videóval

Fotó: Dehir

Hat tonnányi kupakot gyűjtött össze a Neopac Hungary Kft., ezeket eladják újrahasznosításra, a bevételt pedig jótékony célra fordítják. A most összegyűjtött kupakok egy része a technológiai selejtekből áll, a másik részének pedig a szavatossága járt le.

– Nagyon fontos a cégünk számára a környezettudatosság, mivel a műanyaggyártással és műanyag csomagolóanyagok gyártásával foglalkozunk, ezért mindenképpen előtérbe helyezzük, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjunk, emiatt olyan technológiákat használunk, amelyek ebben segítenek – fogalmazott Puskás Zoltán, a Neopac Hungary Kft. supply chain managere.

Az összegyűjtött újrahasznosítható kupakok értéke 500 ezer forint. Ebből az összegből a kismacsi, a Tessedik és a Babits utcai óvodásoknak fognak játékot vásárolni.

– 180 gyermek kaphat ajándékot ebből az adományból. A körforgás bemutatása is nagyon fontos volt számunkra, hogy egy hulladékból egy műanyag kupak hogy válik prémium minőségű új műanyag játékká  hangsúlyozta Katona Erzsébet önkormányzati képviselő.

Az elmúlt másfél hónapban kihelyeztek négy szív alakú kupakgyűjtőt. Ezzel a környezettudatosságra és a szelektív hulladékgyűjtésre is felhívják a figyelmet. A város arra törekszik, hogy minél hatékonyabban oldják meg a hulladékgazdálkodást.

– Minden területen elindítottunk olyan intézkedéseket, amik azt segítik, hogy egyrészt kevesebb hulladék legyen, másrészt pedig annak az újrahasznosítása meg tudjon valósulni, és ez a példa nagyon jó gyakorlat lehet Debrecenben – mutatott rá Balázs Ákos alpolgármester.

A házhoz menő szelektív gyűjtéssel évente csaknem 600 tonna hulladékot szállítanak el Debrecenben a háztartásokból.

Riport az alábbi linken tekinthető meg: https://www.dehir.hu/videogaleria/kupakokbol-vasarol-ajandekot-a-neopac-hungary-kft

(Forrás: Dehir)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


egy + = 2

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Reklám

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 9:00: Ráhel Klub - Madarasi Mónika műsora
  • 10:00: Tízórai - Godó Gyurival
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Gery
    Pletykák a nagyvilágból, érdekességek, remek zenékkel tűzdelve. A műsor élőben zajlik, így a hallgatók hozzászólását is várják a műsor készítői!
  • 15:00: Délután - benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 17:00: Nekem 80 - zenék a 80-as évekből
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Mentők, tűzoltók - a T-Rádió műsora
  • 21:00: Ráhel Klub - Madarasi Mónika műsora
  • 22:00: - Molnár Szabolcs magyar zenei műsora vendégekkel
    Kizárólag magyar zenéről és magyar előadókról szóló két órás műsor. Egy műsoron belül a friss hazai újdonságok, és megszólalnak az előadók is. A Halgass Hazait című műsor hétről hétre ismert és kevésbé ismert magyar előadókat mutat be jó hangvételű, kötetlen beszélgetések formájában.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2023. március 30. csütörtök, Zalán napja van.
Az év 13. hete és 89. napja.
Holnap Árpád napja lesz.

1721. III. Károly rendeletben szabályozza a Magyarországon nyomtatott és az országba behozott könyvek cenzúráját. A cenzori jogokat a nagyszombati jezsuita egyetem kancellárja gyakorolta.


1722. Az erdélyi rendek a nőágon történő öröklést elfogadták. Ezzel Erdély megelőzte Magyarországot a Pragmatica Sanctio elfogadásában.


Radnóti Miklós: Száll a tavasz

Csúszik a jég a folyón, foltosra sötétül a part is,
olvad a hó, a nyulak meg az őzek lába nyomán már
kis pocsolyákban a nap csecsemőnyi sugár lubickol.
Száll a tavasz kibomolt hajjal, heverő hegyek ormán,
tárnák mélyein és vakondok túrta lyukakban,
fák gyökerén fut , a rügy gyöngéd hónalja tövében,
s csiklandós levelek szárán pihen és tovaszáguld.
S szerte a réten, a domb fodrán, fodros tavakon kék
lánggal lobban az ég.

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 316
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com