Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Esti mese
63
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Hogyan dolgozzuk fel, ha fogyatékos a gyermek?

- 2017. április 6. 8:37 - 2112 megtekintés

Fogyatékos ember a családban – Pár- és családterápiás szolgáltatással segít a Kézenfogva Alapítvány.

Az Alapítvány a szolgáltatását olyan érdeklődőknek teszi elérhetővé, akik fogyatékos családtaggal élnek együtt vagy maguk is fogyatékos személyek, s akik számára ez a szolgáltatás piaci alapon, magánrendelés keretében elérhetetlen lenne. A terápia egy nagyon is valós, de teljesen elhallgatott problémakörre kínál megoldást: Hogyan változtatja meg egy család életét a fogyatékos családtag? Az esetek többségében a fogyatékos személy áll a terápiák és fejlesztések középpontjában, de mi történik a többi családtaggal, ők hogyan dolgozzák fel ezt a traumát? Milyen egy fogyatékos testvér mellett ép kamasznak lenni? Milyen problémái vannak egy állását feladó, csak a gyermekének élő anyának? Miért mennek el a férfiak, miért bomlanak fel házasságok? Számos rossz irányba elindult lelki folyamat visszafordítható az időben érkező terápiás segítséggel – írja a Napidoktor.

A terápia elsősorban lelki-, életvezetési problémák megoldására, rendezésére szolgál. Ilyen tipikus problémák lehetnek például az életciklusokban való elakadás (a fogyatékossággal való szembesülés, diagnózisközlés traumája, óvodai-, iskolai elhelyezés dilemmái), fiatal felnőtt fogyatékos családtaggal kapcsolatos problémák, felnőtt fogyatékos családtag életének rendezésével kapcsolatos problémák, fogyatékos és ép gyermekek együttnevelésének kihívásai.

A probléma rendszerint egy családtaghoz kötődve jelenik meg, azonban a terapeuták mindig a családi csoporttal vagy a párral dolgoznak a megoldás érdekében. Azt segítik, hogy a család tagjai rálássanak arra, hogyan alakult ki a probléma, ki, hogyan járul hozzá annak fennmaradásához, miként formálja át, nehezíti meg az életüket ez a helyzet. A terápia során a családtagok együttes erővel azon dolgoznak, hogy felismerjék, hol lehetne változtatni a kialakult helyzeten. Többféle módszert is alkalmaznak, pl. beszélgetős módszerek, dramatikus játékok, feladatok, esetleg az érzéseket, élményeket felszínre hozó ún. non-verbális technikák. Ezeket mindig a kliensek problémájához, igényeihez igazítják.

Forrás: KÁRPÁTINFÓ

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


1 * kilenc =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. február 13. péntek, Ella, Linda napja van.
Az év 07. hete és 44. napja.
Holnap Bálint, Valentin napja lesz.

1849. A nemzetgyűlés Debrecenben szabályozta a haditörvényszékeket. Ezek később vésztörvényszékeknek nevezetettek, bár az elítéltek száma 10-re sem ment az országban.


1945. A 2. Ukrán Front csapatai 49 napos, utcáról utcára folyó harc után teljesen felszabadították Budapestet.


Kemény Simon: Napos februári dél a Dunaparton

Egy nagy kék nevetés az ég.
A fájdalmas, hegyes távol opálos,
Fehér és színes házakkal a város
Hideg napfényben: ez a messzeség.
Oly messze látni, oly jó messze nézni..."

Időjárás

2026-02-13, 19:31
Overcast
WSW
Előjelzés
9°C
1.3 m/s
Apparent: 7°C
Nyomás: 996 mb
Páratartalom: 76%
Szél: 1.3 m/s WSW
Széllökések: 9.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /100% / Rain
Napfelkelte: 06:52
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com