Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Bosson - One in a million
64
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Ingyenes étkeztetés a téli szünetben is

- 2017. december 13. 9:28 - 1705 megtekintés

A téli szünetben is igényelhetik a rászoruló gyermekek szülei az ingyenes étkeztetést

Az idén is mind a négy iskolai szünetben, így a téliben is meleg ételhez juthatnak a hátrányos helyzetben lévő családok gyermekei. Az ingyenes étkeztetés lehetősége a szünidőre szól, ami az iskolákban december 27-én kezdődik.

A kormány minden eszközzel segíteni kívánja a gyermeket nevelő családok megélhetését, és elkötelezett a rászoruló gyermekek helyzetének javításában. A kabinet még 2015-ben döntött a szünidei gyermekétkeztetés kiterjesztéséről. Az önkormányzatoknak kötelező gondoskodniuk nemcsak a nyári, hanem minden iskolai szünetben országszerte 208 ezer hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermek napi egyszeri ingyenes étkezéséről, amennyiben szülei igénylik azt. Ennek költségeire a kormány az idén 6,67 milliárd forintot különített el, ami közel háromszorosa a 2010-ben nyári gyermekétkeztetésre fordított támogatásnak. Csaknem 50 százalékkal, 370 forintról 570 forintra emelkedett az egy gyermek egynapi szünidei étkeztetésére fordított összeg is.

A szünidei gyermekétkeztetést a települési önkormányzat kötelező feladatként szervezi meg, és a jogosult gyermek szülőjének, vagy más törvényes képviselőjének kérelmére biztosítja azt. A szünidei gyermekétkeztetés igénybe vételének lehetőségéről a települési önkormányzat jegyzője írásban tájékoztatta a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelő szülőket, de a kérelem benyújtásához a helyi család- és gyermekjóléti szolgálat is segítséget biztosít.

Fontos, hogy egyetlen érintett gyermek se essen el az ingyenes étkezés lehetőségétől csak azért, mert a szülők nem kapnak erről információt időben, ezért az EMMI folyamatosan tájékoztató levelekkel segíti, valamint monitorozza a kötelező önkormányzati feladat ellátását. 2016-ban és 2017-ben is valamennyi települési önkormányzat, valamint család- és gyermekjóléti szolgálat számára tájékoztató levelet küldött a tárca. Továbbá azok az önkormányzatok, amelyek korábban nem, vagy a jogosultak számához képest nem megfelelő intenzitással látták el kötelező feladatukat, külön figyelemfelhívást is kaptak.

A kormány azt szeretné, hogy a gyermekek a családjukban kapjanak meg mindent, ami testi, lelki, szellemi fejlődésükhöz szükséges. Ehhez járul hozzá többek között az ingyenes gyermekétkeztetés is, amire 2018-ban már 79 milliárdot fordítunk.

Forrás:EMMI Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága és a kormany.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


három + 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 26. vasárnap, Dömötör napja van.
Az év 43. hete és 299. napja.
Holnap Szabina napja lesz.

1922. A nemzetgyűlés drágasági bizottságának javaslatára a Minisztertanács módosítja a lakbéremelésről szóló október 19-i határozatát. (Az emelés csak négyszeres.)


1956. XII. Pius pápa enciklikát ad ki a magyarországi eseményekkel kapcsolatban. (Támogatja a fölkelőket, és imát rendel el győzelmükért.)


Héra Zoltán: Ó kalendárium költőknek

Skorpió havában legyél mint az ég,
itt viasz-sárga, ott üszökpor-setét.
Mefisztó olyankor az úr,
tőle kellemet és élceket tanulj.
Hol simán folyna verssorod,
szaggasd meg, ahogy csak tudod.

Időjárás

2025-10-26, 04:45
Clear sky
SSW
Clear sky
9°C
1.2 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1006 mb
Páratartalom: 85%
Szél: 1.2 m/s SSW
Széllökések: 11.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /48% / Rain
Napfelkelte: 06:19
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő plusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com