Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Nox - Ébredj fel
61
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Képtelen Mozi – hangoskönyv-bemutató

- 2017. április 28. 12:36 - 2203 megtekintés

A Képtelen mozi című hangoskönyv Hekl Krisztina (hiperrealista író) és Kondor Péter (Ludditák-MC-k, eFU, Tudósok) közös művészeti projektje.

A kilenc novella Hekl Krisztina Szabadulójáték című kötetében szerepel (Ambroobook Kiadó, 2017). Írója saját optikáján keresztül láttatja a valóságot, a maga alkotta univerzumban vezeti olvasóját.  Kezében a toll olyan, mint a tű a földrengésjelző készülékben, felnagyítva ábrázol minden apró rezgést, előrejelzi a drámai fordulatokat, néha gyomron vág, máskor felemel. A novellák filmszerűek, kézenfekvő volt tehát az ötlet, hogy Kondor Péterrel közösen hangoskönyvet készítsenek belőlük. A produkció páratlan, hiszen ötvözi a hangjátékot, a zenét és az irodalmat. Minden novellához más és más zenei stílus illik, Kondor Péter zeneszerző és a Playground Records alapítója kiválóan érezve ezt, kilenc darabot komponált és biztosította a tökéletes mozi atmoszférát is. A lemez ezáltal nemcsak a látók számára válik kuriózummá, hanem a vakok és gyengénlátók is közelebb kerülhetnek általa a kortárs irodalomhoz. A borítón található braille írás is ezt a célt szolgálja, a május 12-i lemezbemutatón pedig a közönség is találkozhat, beszélgethet a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének tagjaival, hiszen a műsor az ő aktív közreműködésükkel készül. A lemez készítésében hatalmas szerepet vállalt a Ludditák két MC-je Fiáth Marianna és Fiáth Titanilla, illetve dr Máriás. Tita és Móki rendhagyó módon a lemezen nem rappelnek, hanem novellákat olvasnak fel, dr Máriás pedig szaxofonszólójával emeli a hanganyag színvonalát. A többi előadóról sem szabad megfeledkezni, a hangoskönyv készítésében részt vett Szabados Zsuzsa színművész, Magyarósi Andrea, Draskóczi Ágnes, Rakovits István gitárművész, Vöröss Ferenc, Bella Gábor, illetve egy kutya (Flopi) és egy nyúl (Bodza) is. Bemutató időpontja: 2017. május 12. 19:00 Részletes információk: https://www.a38.hu/hu/program/keptelen-mozi

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- három = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 8. szerda, Koppány napja van.
Ma van a(z) Madárfigyelő világnap.
Az év 41. hete és 281. napja.
Holnap Dénes napja lesz.

1490. II. Ulászló és Beatrix özvegy királyné Esztergomban titkos házasságot köt Bakócz Tamás győri püspök előtt. (Ulászló később a házasságot kényszerre hivatkozva érvénytelennek nyilvánítja - 1500. április 2.)


1848. A honvédelmi bizottság átveszi az ország kormányát és elnökévé Kossuth Lajost teszi.


Rónay György / 1913. okt.8. - 1978. ápr.8. /

Kígyó

"Tanulj élni, mint a kígyó,
Mint a kígyó éltem én.
Tekeregtem lent a csilló
porban és a fák közén.
Tölgyek odva volt a fészkem,
fészkemet sziszegve védtem
s ébren alva éjszakán
csillagom volt a magány..."

Időjárás

2025-10-08, 13:42
Clear sky
N
Clear sky
18°C
3.3 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 77%
Szél: 3.3 m/s N
Széllökések: 7.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:53
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét szorozva kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com