Kínos betegségekre is van megoldás! Így gyógyítsd természetesen a herpeszt, az aranyeret vagy a hasmenést.
Herpesz, aranyér, emésztési zavarok – néhány azok közül a kínos betegségek közül, amelyekről nem szívesen beszélünk, a szájról szájra terjedő házi praktikákat viszont előszeretettel alkalmazzuk. Ezt tapasztalja Eördögh Zsófia diplomás homeopata és piackutató, a Budapesti Metropolitan Egyetem tanársegédje is, aki számos lakossági kutatást végzett a természetes megoldásokkal kapcsolatosan. A szakértő úgy látja, nem szívesen rohanunk orvoshoz ezekkel a problémákkal, az alternatív gyógymódokkal mégsem vagyunk mindig tisztában. Az önsanyargatás helyett tehát inkább tájékozódjunk, és használjuk a következő, valóban kíméletes megoldásokat!
Fogkrém és ecet helyett Aloe vera!
A herpesz egyike az esztétikailag is nagyon zavaró problémáknak, hiszen még egy első randit is képesek vagyunk eltolni miatta. Okaiként külső és belső tényezőket egyaránt meg szoktak figyelni a betegek. Előbbihez sorolható az időjárás, egy kiadós lakoma, különböző fűszerek, utóbbihoz pedig a stressz, megfelelő higiéniai szabályok be nem tartása, de kialakulhat egy kezdődő betegség első jeleként is.
Számos házi praktika kering, amellyel a betegek próbálkoznak, általában kevés sikerrel. Sokan esküsznek a kellemetlen alkoholos, netán ecetes fertőtlenítésre, a fokhagymás borogatásra, de szárító hatása miatt a fogkrémet is sokan előveszik ilyenkor. Ezek helyett hatékony és természetes megoldás fertőtlenítésre a teafaolaj, később a bőr puhítására az olivaolaj vagy az Aloe vera, amely sebgyógyító hatásának köszönhetően gyorsíthatja a gyógyulást. Tartsunk otthon egy cserép aloet, és a levelek friss nedvét csepegtessük a bőrre! Az első stádiumban, amikor még csak a bőr piros és duzzadt, az Apis mellifica alapanyagú homeopátiás szer segíthet, a viszkető, égő hólyagok megjelenésekor pedig a Rhus toxicodendron. A homeopátiás gyógyszereket alacsony, 9 CH-15 CH potenciában, napi 2-3 alkalommal érdemes szedni a szerszedési szabályoknak megfelelően.
Vigyük magunkkal a széntablettát
Az év bármely szakában, de nyáron különösen bosszantó lehet, ha az emésztési zavarok egy külföldi utazás során ütik föl a fejüket, hasmenés, székrekedés, puffadás, vagy akár hányinger, hányás formájában. Szervezetünknek idő kell, hogy reagálni tudjon a megváltozott körülményekhez, de jó hír, hogy a reakcióidőt szelíd módszerekkel befolyásolni tudjuk, akár el is kerülhetjük ezeket a panaszokat.
Hasmenés esetére érdemes magunknál tartani a jól bevált széntablettát, de ha nincs kéznél, enyhébb esetekben megteszi néhány székletfogó finomság is, mint a banán, alma, az édesszájúak pedig bátran ragadjanak magukhoz egy tábla étcsokoládét. Az ínyencebbek ízesíthetik a gyümölcsöket fahéjjal, vagy ihatnak gyömbérteát, hiszen ezek gyulladáscsökkentő hatással bírnak. Ha egy egzotikus nyaralás alkalmával tartunk a hasmenéstől, az erősebb megoldást kedvelők napi egy kupica pálinkával is felkészülhetnek az étkezések előtt. Hányás, hasmenés esetén, amikor nem marad meg a szervezetben semmi, bevált elsősegély kombináció a kóla és a ropi.
Cseréljük lenmagra a szilvalekvárt
Idegen helyen sokan a székrekedéssel küszködnek. Ilyenkor figyeljünk oda a rostdús táplálkozásra és az elegendő folyadékbevitelre. Ha ismerjük már a testünk, és számítunk erre a problémára, napi 1-2 evőkanál lenmag elfogyasztásával megelőzhetjük a kellemetlenségeket. Szintén gyakori emésztési zavar a puffadás is, amit a megszokottól eltérő, rendszertelen, össze-vissza evés is előidézhet. Ha szembesülünk ezzel a problémával, a feszítő érzés enyhítésére igyunk meg egy bögre forró köményteát, ugyanis a kömény a gyomor- és bélpanaszok esetén kiváló megoldás.
Fogyasztása: Morzsoljuk össze apróbb darabokra a köményt, majd öntsük fel forró vízzel.
Az aranyérre is van tiszta gyógymód
Azt hihetnénk, inkább nőket érint a probléma, hiszen várandósság alatt és szülés alatt igen gyakori, de az aranyér tipikusan civilizációs betegség, amelynek kialakulásában a mozgásszegény életmód, és a táplálkozás nagy szerepet játszanak. Nem csak a sok üléstől, de a közhiedelemmel ellentétben a sok állástól is, a rostszegény étrendtől, a kevés folyadékbeviteltől és a székelés közbeni erőlködéstől is könnyen megjelenhet ez a fájdalmas panasz. Ilyen esetekben nagyon jól tud esni egy kád forró fürdő, de valakinél épp a hideg vizes zuhany válik be. Ilyenkor különösen figyeljünk a rendszeres testmozgásra, az elegendő folyadékbevitelre és az emésztést segítő, rostban gazdag táplálkozásra. Helyi gyorssegítség lehet, ha a fájó területre előzőleg leforrázott és kihűtött kamillateás filtert helyezünk. Az enyhébb, kezdeti tünetek kezelésében enyhíthetők a panaszok néhány jól bevált, egyéni tünetekre szabott homeopátiás szerrel is. Eördögh Zsófia fontosnak tartja kiemelni, csak a kezdeti stádiumokban forduljunk házi praktikákhoz, és ha a panaszok nem enyhülnek, minden esetben látogassunk el az orvoshoz!
A Hobby Rádióval közölte NÉMETH IVETT, a Positive Communications Kft. munkatársa.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A modern kor vívmányait használják Békésben is a vakok és gyengénlátók
35 fogyatékost kellett kimenekíteni a 4-es metróból
Ismét audionarrált filmklubot szervez a VERCS és a Hermina Egyesület Horizont Kultúrcsoportja
80 gyermekkórház kap újabb mesekönyveket
DKV: tervben van a mobilos fizetés, de még várni kell rá
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C
Vélemény, hozzászólás?