Komisszárokat küldenek a rokkantakra
Szinte semmi nem állja útját, hogy közel 400 ezer megváltozott munkaképességű rokkant személyt vádoljon a kormány, őket téve felelőssé, csalónak nevezve egy korábban elhibázott gyakorlat miatt.
Ugyanis a rendszer, ami lehetővé tette, hogy az öregségi nyugdíjkorhatár előtt, 300 ezer korhatár alatti, azaz 57 év alatti rokkantnyugdíjas, 20 ezer rehabilitációs járulékos, és 80 ezer átmeneti és szociális járadékos lehessen az országban, nem hibáztatható csak azért, mert néhány esetben kiderült, bizonyos személyek ezt az ellátást jogosulatlanul vették igénybe. A Magyar Szociális Fórum (MSZF) „Összefogás a korhatár alatti rokkantak emberi jogaiért” csoport kiadott közleményében egyrészt tiltakozik a kormány kommunikációja miatt, – amihez a közszolgálati médiumokat is felhasználja azzal a lejárató kampánnyal, amit a rokkantak csoportja ellen indított el,- csalónak titulálva őket! Másrészt felháborodásukat fejezik ki amiatt, hogy az új komplex minősítő rendszer néven elhíresült ténykedés keretén belül költségvetési felügyelőket küldenek a nyakukra azzal a nem titkolt céllal, hogy szabadítsák meg a társadalmat az „ingyenélőktől”, megtakarítva ezzel 190 milliárd forintot a költségvetésnek.
Az MSZF azt kérdezi a kormánytól:
Hogyan lehetne kötelezni egy 62 év feletti, öregségi korhatárt betöltött rokkantat munkavégzésre, még akkor is, ha netán nem rendelkezik megfelelő számú munkában eltöltött évvel? Miért tévesztik meg szándékosan az embereket? hiszen ők nem csalók! Hogyan lehet költségvetési szempont az élethez, a megélhetéshez biztosított alapvető emberi jog érvényesülése, az, hogy az 62 évnél fiatalabb rokkant akkor sem kapja vissza rokkantnyugdíját, ha rehabilitációja sikertelennek bizonyul, hogyan és kinek fognak elszámolni a rokkantak nyakára küldött komisszárok nevezzük őket akár költségvetési felügyelőnek – azzal, hogy megvonják a rokkantnyugdíjat, vagy még a járadékot is, ezzel sodorva katasztrófába százezres nagyságrendben emberéleteket, vagy akár csak egyetlen egy ember puszta fizikai létét kockáztatva.
Ezek az emberek nem csalók, hanem sokukat már végleges státusú beteggé nyilvánították. A rokkantak érdekeit védő csoport a törvényalkotók szégyenének tartja a rokkantak ellátásáról szóló 2011. december 29-i CXCI. törvényt. A szépemlékű Schmitt Pál volt köztársasági elnök személyes felelősségének pedig azt, hogy a törvényt aláírta. Az érdekvédők közleményükben felhívják a figyelmet arra is, hogy az ellátásuktól megfosztott rokkantak humánkatasztrófa felé sodródnak. Felhívásukban a rokkantak nevében kijelentik és kikérik maguknak,- ők nem ingyenélők, hanem betegek! Nem akarunk éhen halni, elég volt a csalózásból ? szögezik le nyilatkozatukban, melyet a Magyar Szociális Fórum a mai napon hozott nyilvánosságra. Adta hírül a pestmegyeihirhatar.hu és a meosz.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C
Vélemény, hozzászólás?