Konferencia a könnyen érthető kommunikációról
A könnyen érthető kommunikációról és az egyenlő esélyű hozzáférésről szóló konferenciát szervezet az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar és a Könnyen érthető kommunikáció – Könnyen érthető élet honlap kisközössége.
Második alkalommal szervezett onlione konferenciát az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar és a Könnyen érthető kommunikáció – Könnyen érthető élet honlap kisközössége. A rendezvény apropóját azok az egyenlő esélyű hozzáférést célzó projektek adják, melyeket az ELTE BGGYK gyógypedagógia-tanár mesterképzés hallgatói találtak ki. A szervezők szerint a cél az volt, hogy a képzésen elhangzott információkat, elsajátított tudást felhasználva a hallgatók maguk hozzanak létre a gyógypedagógia területén hasznosítható új, innovatív tartalmakat. Az online rendezvény során többek közt szó esett adhd-val küzdő fiatalok számára tartott szemléletformáló élményfoglakozásokról, autizmus specifikus fodrászatról és a sürgősségi betegellátást igénybe vevő értelmileg akadályozott személyek számára szóló KÉK-anyagokról. Az előző évhez hasonlóan a szakmai rendezvényen az ÉFOÉSZ munkatársai is tartottak előadást.
A könnyen érthető kommunikáció szerepe az önálló életvitelben és az önérvényesítésben
Sallai Ilona a könnyen érthető kommunikáció önálló életvitelben és az önérvényesítésben betöltött szerepéről beszélt. Előadásában felvázolta az önérvényesítők legfőbb tevékenységeit és az azzal járó legnagyobb akadályokat. Az önérvényesítő munka során sokszor bonyolult, jogi és érdekvédelmi kérdéseket érintő ügyekkel kell foglalkozni. Ilona szerint a könnyen érthető kommunikáció ebben nyújt segítséget, hiszen használatával az önérvényesítők megtanulhatják és megvédhetik a jogaikat, megértik a politikát és a közéletet, illetve beleszólhatnak az őket érintő kérdésekbe. Az előadás zárásaként Ilona bemutatta az Önálló Élet című könyvet, melyet önérvényesítők írtak és melyben egy külön fejezet szól a könnyen érthető kommunikáció szerepéről.
A könnyen érthető kommunikáció szerepe az európai önérvényesítő mozgalomban
Bercse László a könnyen érthető kommunikáció európai önérvényesítő mozgalomban betöltött szerepéről tartott előadást. Elsőként bemutatta az EPSA Európai Önérvényesítő Platformot, melynek 2019 óta elnöke. A szervezet célja, hogy összefogja és erősítse az önérvényesítést Európa teljes területén. Tagjai és vezetői is önérvényesítőként tevékenykednek. László elmondta, hogy az EPSA háromhavonta adja ki az Európa Nekünk! című, könnyen érthető magazint, mely az európai érdekvédelemről szóló híreket, szakmai példákat és jó gyakorlatokat foglalja magában. Ezen kívül az EPSA kétévente megszervezi a Halljátok meg a hangunk! című konferenciát, melynek keretében az európai országok önérvényesítői meg tudják osztani egymással a tapasztalataikat, tanulhatnak egymástól és felszólalhatnak az értelmi sérült közösség érdekében.
Könnyen érthető kiadványok
A harmadik előadó Czakó Tibor volt, aki a Hallasd a hangod! – Könnyen érthető munkafüzet az önérvényesítésről című kiadványról számolt be a hallgatóságnak. A munkafüzet hasznos tanácsokkal és feladatokkal segíti az olvasókat abban, hogy megtanuljanak felszólalni magukért és értelmi fogyatékossággal élő társaikért egyaránt. A sort Kármán Bianka zárta, aki az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar egyik oktatójaként rendszeresen működik együtt az ÉFOÉSZ munkatársaival. Legutóbbi közös projektjük a meNŐ – Önálló életvitel és nőiség értelmi fogyatékossággal élő nők életében című kötet volt. Ez a füzet a nőiségről és a hagyományos oktatásban is sokszor tabusított szexualitásról beszél könnyen érthető formában. A szöveg mellett kézzel készült rajzok segítik a megértést, míg a kötet végén értelmező kérdések és egy szómagyarázat is található. Bianka elárulta azt is, hogy a meNŐ projekt második szakasza jelenleg is zajlik. A jövőben egy kézikönyv is készül a segítő szakemberek számára.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Az Oscar történetében először lépett színpadra Down-szindrómás színész
Állami gondozott, értelmi fogyatékos és hihetetlenül sikeres a magyar tornász
Könnyen érthető hírek az ÉFOÉSZ-tól
Az autizmus gyakran rendkívüli tehetséggel ruházza fel az embert
Egy autista kiállítása egy bukaresti államtitkári irodában
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C
Vélemény, hozzászólás?