Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Gépház - Informatikai magazin
28
hallgató

Látássérült alkotók irodalmi alkotásait mutatták be Budapesten

- 2018. április 15. 9:49 - 1715 megtekintés

A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) Múlt, Jelen, Jövő címmel hirdetett irodalmi pályázatot látássérült alkotók számára. A tíz legjobb alkotást közismert művészek adták elő hétfőn Budapesten.

A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége idén ünnepli alapításának centenáriumát, amelyről számos rendezvénnyel, programmal emlékeznek meg egész évben – mondta el a szervezet székházában tartott hétfői sajtótájékoztatón Nagy Sándor, az MVGYOSZ elnöke. Kiemelte: az évfordulóhoz kapcsolódik a Múlt, Jelen, Jövő pályázat is, amelyre 23 látássérült szerző 42 alkotással nevezett az ország különböző részeiről. Ezek közül választotta ki a zsűri azt a tíz legjobb pályaművet, amelyet hétfőn a közönség is megismerhetett. A Karafiáth Orsolya és Ézsiás László költők, valamint a szervezetet támogató Vesper Kft. képviselője alkotta zsűri az első helyet Pintérné Nagy Erzsébet, a második helyet Rácz J. Zoltán, a harmadik helyet pedig Berta Edina alkotásának ítélte. Az előadásban közreműködött mások mellett Straub Dezső, Létay Dóra, Rák Kati, Selmeczi Tibor, Vida Péter és Kerekes József is, a győztes darabokat pedig a Fabulatórium Playback-színház elevenítette meg. Az elnök hozzáfűzte: a legjobb tíz pályázat pontírással és kétdimenziós nyomtatott formában, valamint hangzó változatban is elérhető lesz. Nagy Sándor elmondta, hogy a centenáriumi évet január 4-én szakmai ünnepség nyitotta, majd március 10-én Kisnémedi Varga Pál látássérült előadóművész és barátai adtak nőnapi operettműsort a székházban. Április 28-án szabadidős és ismeretterjesztő programok keretében emlékeznek majd meg a vakvezető kutyák világnapjáról az MVGYOSZ Vakvezető Kutyakiképző Központjában Csepelen, május 10-én pedig olyan, látássérültek által űzhető sportokkal lehet megismerkedni, mint a csörgőlabda, a vakpingpong vagy a vaksakk. Május 28-án, a játék világnapjához kapcsolódva Bieber Mária Braille-tanítást gyakorló társasjátékát mutatják be a Ligetben lévő székházban, szeptember 8-án pedig Bodor Tibor-emlékestet tartanak az olvasás világnapja alkalmából. Szeptemberben mesemondó versenyt rendeznek, októberben adják át a Braille-emlékérmeket és a centenáriumi évre készített elismerő okleveleket, valamint az intézmény elmúlt 100 évét bemutató tárlat is nyílik a székházban. A centenáriumi évet decemberben operettgála zárja Szendi Szilvia, Peller Károly és látássérült előadóművészek közreműködésével. Mindezeken túl a centenáriumi ünnepségsorozatot számos kísérőrendezvény is színesíti, valamint az intézmény hangos- és a Braille-könyvtári állománya is 100-100 új könyvvel bővül majd – hangsúlyozta az elnök.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


* 1 = hat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 15. vasárnap, Jolán, Vid napja van.
Az év 24. hete és 166. napja.
Holnap Jusztina napja lesz.

1312. Rozgonyi csata. Csák Máté és szövetségesei 1700 vasas lovassal jelentek meg a sárosi várnál és Károly királyt ütközetre kényszerítették. Cák hada, miután 4 vezérét elvesztette, megfutott.


1962. Átadják a forgalomnak a korszerűsített Déli pályaudvart.


Szabó Lőrinc: Tücsökzene

Tudom semmi, de semmi közötök
hozzám, butuska tücskök a fű között,
mégis jólesik azt képzelni, hogy
mikor így este, ablakot nyitok,
nekem üzentek, sok hű kis barát,
lelkendezve, hogy szép a világ.

Időjárás

2025-06-15, 14:12
Clear sky
SSW
Clear sky
30°C
0.6 m/s
Apparent: 32°C
Nyomás: 1019 mb
Páratartalom: 27%
Szél: 0.6 m/s SSW
Széllökések: 7.8 m/s
UV-Index: 6.95
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 04:45
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét mínusz kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com