Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Takáts Tamás - Megöl a vágy
51
hallgató

Látássérült kislányának keres osztálytársakat egy édesanya a Facebook-on

- 2018. január 14. 18:33 - 1740 megtekintés

Látássérült kislányának keres osztálytársakat egy édesanya a Facebookon

Debrecenben indulna egy gimnáziumi képzés a Gyengénlátók Általános Iskolájában, de csak ha van rá elég jelentkező. Most te is segíthetsz!

2018. január 08.

Már csaknem 6 ezren megosztották azt a bejegyzést a Facebookon, amelyben egy édesanya látássérült lánya mellé toboroz osztálytársakat.

Az anyuka azt nyilatkozta a Ripostnak, hogy 22 éves lányának, Rebekának minden vágya, hogy leérettségizzen, amire most lehetőség is nyílna. Idén szeptemberben ugyanis végre Debrecenben is indulna egy látássérülteknek szóló gimnáziumi osztály, de csak akkor, ha elegen jelentkeznek rá.

Édesanyja elmondása szerint Rebeka korábban beiratkozott egy gimnáziumba, de a hagyományos iskolában látássérültként nem tudott boldogulni, ráadásul társai is kiközösítették, piszkálták, így abba kellett hagynia a tanulmányait.

Arra pedig, hogy nappali tagozatra jelentkezhessen, 22 évesen már csak egy éve maradt.

Az eredeti bejegyzést változtatások nélkül közöljük!

Kedves Ismerőseim!

Szeretnék a nem látó kislányomnak osztálytársakat keresni! Arról van szó,hogy végre Debrecenben indulhatna látássérült 8 osztályt végzett gyerekeknek nappali oktatási rendszerben érettségit adó 4 éves gimnázium,ami azért különleges,mert hiánypótló iskola országos szinten.Végre az ilyen tipusú gyerekeknek is lehetőségük lenne leérettségizni!Kérek mindenkit,ha ismer olyan elsősorban gyengénlátó vagy vak,de akár más fogyatékkal élő gyermeket,aki szeretne továbbtanulni,vagy ismer olyan pl. pedagógust,akinek van ilyen tanítványa, legyen szives jelezni neki vagy szüleinek ezt a továbbtanulási lehetőséget Debrecenben!Az ország egész területéről fogadnak fogyatékkal élő érettsègizni akaró diákokat!Ja és még egy nagyon fontos:kollégium van,mégpedig iskolán belül,tehát nem kell utazgatni!Kérek mindenkit, ossza ezt az írást,hiszen ez a hiánypótló kezdeményezésnek el kell jutnia a célközösséghez! Érdeklődni a Kettessy Aladár Gyengénlátó Általános Iskola Gimnázium és Kollégiumban vagy akár a Vakok és Gyengénlátók Szövetségénél vagy akár rajtam keresztül is lehet! Köszönöm a jóindulatú megosztásokat!

Forrás: saját információk – és szeretlekmagyarorszag.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


hét * = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 27. péntek, László napja van.
Ma van a(z) Cukorbetegek világnapja, Szt. László napja, Határörség napja.
Az év 26. hete és 178. napja.
Holnap Levente, Irén napja lesz.

1638. Désen I. Rákóczi György elnökletével több napos vallási vita kezdődik. Az 1579-es hitvallás szerint határozza meg az unitárius hittételeket.


1697. A sátoraljaújhelyi (Zemplén megye) vásáron kuruc szegénylegények megtámadják a sokadalmat vámoló császári katonaságot.


Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Laci te,
hallod-e?
Jer ide,
jer, ha mondom,
rontom-bontom,
ülj meg itten az ölemben,
de ne moccanj, mert különben
meg talállak csípni,
így ni!
Ugye fáj?
Hát ne kiabálj.
Szájadat betedd,
s nyisd ki füledet,
nyisd ki ezt a kis kaput;
majd meglátod, hogy mi fut
rajta át fejedbe...
Egy kis tarka lepke.
Tarka lepke, kis mese,
szállj be Laci fejibe..."

Időjárás

2025-06-27, 12:45
Overcast
NW
Előjelzés
29°C
4.4 m/s
Apparent: 25°C
Nyomás: 1015 mb
Páratartalom: 41%
Szél: 4.4 m/s NW
Széllökések: 19.7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /43% / Rain
Napfelkelte: 04:48
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc szorozva nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com