Látássérült személyek szerződéskötése a T-Mobil ügyfélszolgálati pontokon
A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete közérdekű igényérvényesítés keretében benyújtott kérelme alapján az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál eljárás indult a Magyar Telekom NyRt.-vel szemben a vak személyek szerződéskötése – konkrétan a cégnek a szerződések aláírása során tanúsított magatartása – kapcsán.
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság előtt folyó eljárás keretein belül a két fél egyezséget kötött,.
A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei egyesülete mint országos érdekvédelmi szervezet nyújtotta be a közérdekű igényérvényesítést. A megállapodásba foglalt jogi szövegkörnyezet kialakításában az egyesület felkérésére Dr. Petrus Anna és Dr. Földi János segített.
A keret megállapodás részletei az alábbiakban olvashatók:
1. Névíró alkalmazása: a megállapodás keretében a Magyar Telekom Nyrt vállalta, hogy
a) a személyes ügyfélkapcsolati pontokon dolgozó munkatársai, amennyiben az ügyfél jelzi, hogy látássérült, minden esetben nyilatkoztatással meggyőződnek arról, hogy az ügyfél képes-e nevének leírására. Amennyiben az ügyfél úgy nyilatkozik, hogy képes, az esetben külön névírót nem kérnek, és segítséget nyújtanak a dokumentumok aláírásában.
b) Amennyiben az előfizető nem képes nevének leírására, a dokumentumokat névírónak kell helyette aláírni, azt követően, hogy a tanúk egyike a szerződést felolvasta, annak tartalmát elmagyarázta. Ez a névíró bárki lehet, kivéve az adott szerződéskötés során a Magyar Telekom nevében eljáró értékesítő személyt. A névíró először az ügyfél nevét írja a papírra, majd pedig a sajátját, „névíró” megjelöléssel. Ezt követően két tanúval is alá kell íratni a dokumentumot, akik azt igazolják, hogy az előfizető akaratának megfelelően a névíró saját kezűleg írta alá az előfizető, illetve a saját nevét.
2. A szerződéskötés során alkalmazandó dokumentumok felolvasása kapcsán a Magyar Telekom vállalta, hogy lehetővé teszi, hogy a személyes kiszolgálás során a szerződést aláíró tanúk egyike az aláírandó és a szerződéskötéshez kapcsolódó dokumentumokat teljes körűen felolvashassa, azok tartalmát a szerződést kötő félnek megmagyarázza, azonban olyan esetekben, amikor a várakozó ügyfelek száma megnövekedett, vagy a létszám kapacitás hiányában erre nincs mód, akkor az ügyfél a gépre telepített hanganyagot fejhallgató használatával meghallgathassa.
3. Harmad sorban a Magyar Telekom Nyrt biztosítja, hogy ha az ügyfél hozzájárul, és azt kifejezetten kéri, a Részvénytársaság képviselője tanúként közreműködhessen a szerződés megkötésénél. Ebben az esetben a Szolgáltató 8 napos elállási jogot biztosít a látássérült személy részére, annak érdekében, hogy az előfizető a megkötött egyedi előfizetői szerződést és azok mellékleteit újra áttekinthesse otthon felolvasógép, vagy akár külső segítséggel ismételten felolvastassa. Az elállási lehetőség értelmében az előfizető legkésőbb a szerződés létrejöttétől számított 8 napon belül a szerződés megkötésének helyén nyilatkozatával elállhat a szerződéstől. Elállás esetén a Felek kölcsönösen kötelesek egymással elszámolni. Ennek értelmében:
– amennyiben a szerződés teljesítésének megkezdése előtt az előfizető fizetési kötelezettségét teljesítette, úgy a Szolgáltató köteles az előfizető által befizetett összeget visszatéríteni. – Amennyiben áru (Pl. mobiltelefon) átadása történt, úgy az árut köteles az előfizető visszaszolgáltatni.
– A szolgáltató követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. A szolgáltatás igénybevétele esetén a Magyar Telekom Nyrt. az érintett időszakra (max. 8 nap)számlázott havidíjat jóváírja (tehát a 8 napra vonatkozó havidíj megfizetésére az ügyfél nem köteles). A generálódott forgalmi díj kiegyenlítéséért az ügyfél köteles a szolgáltató számára megfizetni.
A Magyar Telekom Nyrt vállalta, hogy üzletszabályzatába beépíti a fenti megállapodást, hogy a telefonszolgáltató ezután ezt figyelembe véve biztosítsa a látássérült ügyfelek egyenlő esélyű kiszolgálását.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Különleges eljárással mentették meg egy beteg látását - házipatika
A MVGYOSZ. hírlevélműsora kedden 8-tól
Neked melyik a kedvenc filmed? – Együtt a jövőnkért 2024. december
VásárLÁSS – A Decathlon mostantól segít látássérült vásárlóinak
Két igen hasznos, mobilkészülékekhez szánt segédeszközt tesztel a Gépház csapata
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C
Vélemény, hozzászólás?