Lesz, akinek vissza kell fizetnie a decemberi nyugdíját?
Vigyázniuk kell azoknak, akik korhatár előtti nyugdíjellátást kapnak.
Elvben előfordulhat, hogy valakinek vissza kell fizetnie a decemberi nyugdíját – hívta fel a figyelmet az Adózóna. Azok kerülhetnek bajba, akik a nyugdíjkorhatárt még nem érték el, de más törvények miatt már nyugdíjba mehettek, azonban azt a lehetőséget választották, hogy a nyugdíj mellett dolgoznak is.
A rendelkezések szerint addig nem szüneteltetik az ellátást, amíg az éves kereset el nem éri a minimálbér 18-szorosát, vagyis egy hónapra átszámolva 191 250 forintot egy éven át. Ha a kereset meghaladja ezt az éves keretösszeget, a következő hónap 1. napjától a tárgyév végéig, de legfeljebb az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárig az ellátás folyósítását szüneteltetni kell. Ha a keretösszeg túllépésére decemberben kerül sor, a decemberi ellátást vissza kell fizetni. A szabályozás további részleteiről az Adózóna cikkében olvashatnak.http://adozona.hu…nie_GFLR8D
Forrás:hvg.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Pályázzon Ön is a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerésre!
LAKÓTÁMOGATÓ TEVÉKENYSÉG A TÁRS PROJEKTBEN
Sass Dani is részt vesz a vakvezető kutyák kiképzését támogató kezdeményezésben
Lapul a polcon egy laptop vagy Tábla PC? Segítsen vele!
Új, könnyen érthető kiadvány önérvényesítőknek, tapasztalati szakértőknek az SHF személyekről és öné...
Nagycsaládosok karácsonyát tették szebbé Debrecenben
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
17°C







Vélemény, hozzászólás?