Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Hooligans - Hooligirls And Hooliboys
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Magyar siker a csontritkulás elleni harcban

- 2012. szeptember 23. 8:27 - 3206 megtekintés

Évről évre javulnak a csontritkulással kapcsolatos magyar statisztikák: kevesebb a törés és a halálozás is

www.meosz.hu/pkcf/img_c/d_egyesuletek_38_hirek_227_w_210_h_140_sorszam_2.jpg

Itthon javul a csontritkulás-helyzet.

A Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológiai Társaság (MOOT) az OEP adatait feldolgozva arra az eredményre jutott, hogy, bár még mindig 90-100 ezer beteget kezelnek hazánkban csontritkulással, az ebből következő törések száma 2004 és 2010 között szignifikánsan csökkent. Mint dr. Szekeres László, a MOOT elnöke elmondta, ez nagyrészt a betegek megfelelő egészségügyi ellátásának köszönhető.

A szakember külön sikerként értékelte, hogy a csontritkulással kapcsolatos leggyakoribb törésfajta, a csípőtáji törések (a combnyaktörés) száma is drasztikusan kevesebb lett (19 ezer helyett 11-12 ezer) az elmúlt években. Ez azért rendkívül fontos, mert a statisztikák szerint az ilyen törésen átesettek 30-35 százaléka egy éven belül meghal. A sikeres kezeléseknek köszönhetően viszont Magyarországon a mortalitási adatok is csökkenést mutatnak. „Azaz a törések csökkentésével életet lehet menteni” – fogalmazott dr. Szekeres László, hozzátéve, hogy ebben az adatban még a kiváló egészségügyi rendszerrel rendelkező skandináv országokban is legfeljebb stagnálás mutatható ki.

Adta hírül a hir24.hu és a meosz.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


6 - = egy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 7. vasárnap, Ambrus napja van.
Az év 49. hete és 341. napja.
Holnap Mária napja lesz.

1437. Zsigmond király halni Magyarországra indul. A király hasmenésben szenvedett, és egyik lába ujja orvosi műtét által lemetszetett. Látván neje Borbála, a király egészségének hanyatlását, lányát és vejét a tróntól megfosztani és a maga számára biztosítani kívánta azáltal, hogy ő a 48. éves nő házasságra kívánt lépni a 13 éves l. Ulászló lengyel királlyal.


1962. Megnyitotta kapuit Sopronban az Erdészeti és Faipari Egyetem.


Csokonai Vitéz Mihály: Tél

No eljöttél valahára,
Gyászos tél, a föld nyakára,
És az erszényt oldozod:
Együk most már munkánk bérét,
Igyuk saját testünk vérét,
Már az ínséget hozod.
Igazán, hogy minél rosszabb
A te részed, annál hosszabb
Életünkből majd fél rész
A te napjaiba vész.."

Időjárás

2025-12-07, 05:27
Overcast
SSE
Előjelzés
8°C
1.1 m/s
Apparent: 7°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 90%
Szél: 1.1 m/s SSE
Széllökések: 3.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /92% / Rain
Napfelkelte: 07:17
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét plusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com