Médiahatóság: kisorsolták a Közszolgálati Testület új tagjait – a fogyatékosok is delegálhatnak
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) múlt szerdán sorsolással döntött a Közszolgálati Testület civil jelölő szervezeteiről, így hamarosan véglegessé válhat a közmédia társadalmi felügyeletét ellátó grémium összetétele. Az új testület 2017. március 31-én kezdheti meg munkáját, megbízatása három évre szól, közölte a szervezet.
Az NMHH 2017. március 1-jén rendezte meg a nyilvános sorsolást azok között a társadalmi szervezetek között, amelyek tagokat jelöltek a Közszolgálati Testületbe. Előzetesen 28 jelölő szervezet jelentkezett, amelyből az NMHH 25 szervezetet vett nyilvántartásba, három esetben pedig megtagadta a nyilvántartásba vételt.
A Magyarország települési önkormányzatainak szövetségei, szervezetei és a családok érdekeit védő szervezetek kategóriáiban előzőleg egy-egy nyilvántartásba vett jelölő szervezet volt, így sorsolás nélkül delegálhatott tagot a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége és a Nagycsaládosok Országos Egyesülete.
A magyarországi nemzetiségek országos önkormányzatainak kategóriájában érvényes jelölés nem volt, így innen nem delegálnak tagot, de ez nem jelent akadályt a testület működésében. További három kategóriában – szomszédos államok magyar kulturális szervezetei, fogyatékkal élők érdekvédelmi szervezetei, kulturális szervezetek – a hatóság több jelölő szervezetet is nyilvántartásba vett, így a jogszabály alapján sorsolással kellett eldönteni, mely jelöltek kerülhetnek be a Közszolgálati Testületbe. A szerdai sorsolás eredményeként egy-egy tagot küldhet a testületbe a Kolozsvári Magyar Diákszövetség, a Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete és az Arany János Alapítvány.
A médiatörvény alapján sorsolás nélkül, automatikusan delegálhat egy-egy főt a Magyar Tudományos Akadémia, a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház, a Magyarországi Evangélikus Egyház, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége, a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Rektori Konferencia és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.
A jelentkezők hat csoportba kérhették nyilvántartásba vételüket, és az egy tematikus kategóriába tartozó szervezetek közül csak egy küldhet képviselőt a testületbe. Ha egy kategóriába több szervezet is jelöl tagokat, a szervezetek megállapodhatnak egymással a delegált személyről. Ha nem születik ilyen egyezség, az NMHH sorsolással dönti el, hogy melyik szervezet jelöltje delegálható. A Közszolgálati Testület biztosítja a közszolgálati médiaszolgáltató feletti társadalmi felügyeletet és ellenőrzi a közszolgálatiság érvényesülését. A grémium megbízatása három évre szól, elnökét saját tagjai közül választja.
Forrás: mfor.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A járási hivatalok ellenőrzik az iskolákban a járványügyi szabályok betartását
Paralimpiai fotópályázat: elindult a közönségszavazás
Diákok figyelem! Filmek, videók, hangoskönyvek, és más oktatási tartalmak elérhetőségei egy helyen!
Megjelent az iskolák júniusi működését szabályozó kormányrendelet
Valamennyi debreceni önkormányzati óvoda és bölcsőde újra megnyitott
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
8°C







Vélemény, hozzászólás?