Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Esti mese
66
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Meg akarta ölni mozgássérült lakótársát egy férfi

- 2020. április 5. 9:54 - 1661 megtekintés

Gyilkossági kísérlettel vádolják azt a 61 éves férfit, aki egy veszprémi szociális otthonban késsel próbálta nyakon szúrni a lakótársát. A két férfi között már hosszú ideje feszült volt a viszony.

Az idős férfi, aki enyhén maga is mozgáskorlátozott, bottal jár, már nem tudta elviselni a lakótársát, aki betegsége miatt nehezen tudott felállni, mozogni és alig lehetett érteni azt amit mond. Emiatt rendszeresen csúfolta, terrorizálta az idős bottal járó. Akkor is többször belekötött, amikor csak tévét néztek, mert a súlyosabb állapotban lévő maga elé beszélt, motyogott, amivel zavarta a társát, aki rosszul hall, és így nem tudott figyelni a tévéműsorra. Emellett, a bottal járó, saját bevallása szerint azt gondolta, hogy direkt provokálja is őt a lakótársa. A két férfi között rossz viszony alakult ki, rendszeresen veszekedtek egymással.

A bottal közlekedő férfi október elején az egyik délelőtt bort ivott, amitől kora délutánra lerészegedett. A mozgássérült férfival, és két másik lakótársukkal együtt leültek tévét néztek. A részeg férfit már a lakótársa jelenléte is zavarta, ezért belekötött és a torkát szorongatva megfenyegette, hogy megöli. A férfi a betegsége miatt nem tudott védekezni. A lakótársak és a szállón dolgozó szociális munkás viszont közbelépett. A részeg, az akkor már nagyon dühös lakótárs, ezután a szobájába indult, ahol magához vett egy 11 centis kést. Elhatározta, hogy leszúrja vele a másik férfit. Visszament a TV szobába, ahol a késsel rátámadt, megpróbálta nyakon szúrni. Mivel a többi lakó közbelépett, a férfi pedig elmozdult, a kés az áldozat pulóverében elakadt. A támadó újra lecsapott, miközzben gyilkossággal fenyegetőzött. Áldozatát ismét a többi lakónak és egy szociális munkásnak kellett megmentenie. Az ügyészség fegyházbüntetés kiszabását javasolta a férfi számára.

(Forrás: Origo.hu)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


- 4 = kettő

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Zenei visszatekintő Baluval
    Utazz velünk az időben a Back in Time-mal! Minden adásban egy-egy különleges évszámot veszünk górcső alá 1970-től egészen 2022-ig, hogy újraéljük a korszak legmeghatározóbb zenei pillanatait. Felcsendülnek a feledhetetlen slágerek, amelyek generációk életérzését formálták meg. Legyen szó a diszkó fénykoráról, a 90-es évek dance-lázáról vagy a közelmúlt listavezetőiről, nálunk minden dal egy időkapszula. Tarts velünk, és nosztalgiázzunk együtt a múlt legnagyobb kedvenceire! Kapcsolódj be, és hagyd, hogy a zene visszarepítsen a kedvenc éveidbe!
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. április 4. szombat, Izidor napja van.
Az év 14. hete és 94. napja.
Holnap Vince napja és Húsvét hétfő lesz.

1490. Mátyás király Bécsben Virágvasárnapon a Szent István templomából hazaérkezése után, csemegéül nyűves fügét kapván, felháborodott és rögtön rosszul lett.


1945. A Vörös Hadsereg felszabadítja a Vas megyei Nemesmedvest és 194 napos küzdelem után az utolsó német egységeket is kiverték az ország területéről.


Juhász Gyula / 1883. ápr. 4. - 1937. ápr.6. /

Egy hangszer voltam ...

Egy hangszer voltam az Isten kezében,
Ki játszott rajtam néhány dallamot,
Ábrándjait a boldog szenvedésnek,
Azután összetört és elhagyott.
Most az enyészet kezében vagyok.
De fölöttem égnek a csillagok.

Időjárás

2026-04-04, 19:26
Overcast
NW
Előjelzés
16°C
4.2 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 40%
Szél: 4.2 m/s NW
Széllökések: 10.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:16
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com