Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Animal Cannibals - Csak karácsony
50
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Megjelent a JAWS for Windows, a ZoomText és a Fusion 2023 szoftverek áprilisi frissítése

- 2023. április 6. 18:29 - 716 megtekintés

Elérhetővé vált a látássérülteket segítő JAWS, a ZoomText és a kettőt egyesítő Fusion 2023 szoftverek április havi frissítése.

Az aktuális frissítések számos hibajavítást tartalmaznak a jobb felhasználói élmény és a hatékonyabb munkavégzés elősegítése érdekében. A Profivox pedig új meghajtó programot kapott, ami több előnnyel is jár.
A JAWS mostantól egy újabb Profivox meghajtó szoftvert tartalmaz, amely WASAPI támogatással bír. Ez a Dell számítógépeket használók számára különösen jó
hír, mivel megszűnnek a Waves MaxxAudio szolgáltatás jelenlétekor esetlegesen tapasztalt memória elfogyási problémák. Ezen felül pedig a Profivox használatakor
is elérhetővé válik a hangok dinamikus elhalkítása, miközben a JAWS beszél.
Maga a Profivox beszédszintetizátor ugyan nem része egyik Vispero terméknek sem, azonban a népszerű magyar TTS továbbra is letölthető az Informatika a látássérültekért Alapítvány honlapjáról, vagy
akár a JAWS Súgó menüjének Webes források almenüjén keresztül.
A WhatsApp asztali alkalmazás februárban bevezetett gyári támogatása tovább finomodott. A JAWS egy folyamatosan lejátszott hanggal jelzi, ha egy partner
gépel, amíg azt egy másik esemény meg nem szakítja. A WhatsApp alkalmazásban az ALT+H billentyűkombináció lenyomásával a csevegési előzmények legutóbbi
üzenetére kerül a fókusz.
A Google Chrome és a Microsoft Edge webböngészők támogatása szintén jelentősen javult. A JAWS ismételten felolvassa az automatikus kiegészítési javaslatokat
a címsávba való gépelés közben. A Gmail használata kényelmesebbé vált a virtuális kurzor kikapcsolt állapota mellett.
Tovább fejlődött a Google Dokumentumok, a Google Táblázatok és a Google Diák webes alkalmazások támogatása is. A Google Táblázatokban mostantól a JAWS
Braille-ban is kijelzi, hogy ha egy táblázatcella képletet tartalmaz. A Google Dokumentumokban pedig fejlettebbé vált a táblázatok kezelése.
Jelentősebb javulás tapasztalható az Office 365 alkalmazásainál is, ami az Excelt, a Word-öt és az Outlookot érinti. Ugyanez igaz a Windows 11-re, a Fájlkezelőre
és a rendszergazdaként futtatott parancssorra is.
Az új telepítőkészletek az infoalap.hu honlap Letöltések/Szoftverek oldalán érhetők el.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


9 - = négy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. szeptember 16. kedd, Edit napja van.
Ma van a(z) Hangzáskultúra napja, az óronréteg védelmének világnapja.
Az év 38. hete és 259. napja.
Holnap Zsófia napja lesz.

1817. Bernhardt Antal Carolina nevű gőzöse próbautat tesz a Dunán Pest és Komárom között.


1850. Újra megkezdi működését a Magyar Tudományos Akadémia, a Természettudományi Társulat és a Földtani Intézet.


Simon István
/ 1926. szept.16. - 1975. júl.7. /

Gyönyörű terhem

"...Gyönyörű terhem: sorsom, emlék
és hitem - mintha földutak
gödrein magánosan mennék -
annyi nyomot csak fölmutat,
mint a kihajló bokor ága
a csüngő szénaszálakat,
az örök gereblye fogába
ami mindenhol fönnakad..."

Időjárás

2025-09-16, 15:45
Overcast
NNW
Előjelzés
19°C
2.6 m/s
Apparent: 20°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 67%
Szél: 2.6 m/s NNW
Széllökések: 10.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /73% / Rain
Napfelkelte: 06:23
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat plusz egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com