Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Katona Klári - Gömböly* dal
60
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Montenegroban ül sakktáblához a csornai látássérült sportoló, Élő István a válogatottban

- 2026. április 20. 17:50 - 136 megtekintés

Montenegroban, a látássérültek csapat világbajnokságán képviseli hazánkat Élő István, csornai látássérült sakkozó. Hosszú, kényszerű szünet után tért vissza a sakktáblához. Élő István a világ legjobbjaival ül asztalhoz.

 

Montenegroba utazott a magyar látássérült sakkválogatott, melynek tagja a csornai Élő István, hogy részt vegyen az IBCA Sakk Csapat Világbajnokságon. A versenyt a Nemzetközi Látássérült Sakk Szövetség szervezi, együttműködésben a montenegrói Vakok Szövetségével, a montenegrói Paralimpiai Bizottsággal és a montenegrói Sakkszövetséggel. A világ legjobb látássérült sakkozói gyűlnek össze Petrovacban, hogy összemérjék erejüket. Velük ül asztalhoz Élő István.

István már két évvel ezelőtt is képviselte hazánkat a világbajnokságon, akkor az egyéni megmérettetésen: összetettben a hatodik, korosztályában pedig ezüstérmes lett. A verseny tizenegy napon át tart. A látássérült sakkozók csapatverseny keretében ülnek asztalhoz, a viadalokon a stratégia, a koncentráció és a kitartás dönt.

A Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) sorra bemutatta közösségi oldalán a csapat tagjait. Élő Istvánról úgy írnak, hogy a csornai versenyző „már 47 éve sakkozik, így hatalmas rutinnal rendelkezik, amit számos erős ellenféllel szemben szerzett meg pályafutása során. Jelenleg a Sárvár csapatát erősíti az NB II Széchenyi csoportjában, ahol a bajnoki címért küzdenek.” István két évvel ezelőtt ismerte meg a látássérült sakk világát, melyben rövid idő alatt is komoly sikereket ért el. 2024-ben egyéni világbajnokság hatodik lett úgy, kiemelkedő győzelmet aratott a későbbi női világbajnok ellen, illetve döntetlent játszott világbajnok magyar csapattársa, Zámbó Zoltán Istvánnal egy hosszú, 76 lépéses partiban. 2025-ben Szerbiában, a látássérült sakk csapatok olimpiáján hetedik helyen végzett a magyar válogatottal. Ugyancsak 2025-ben rapid világbajnokságon, Lengyelországban a középmezőnyben végzett. Ebben az évben egy berekfürdői versenyen szerzett veretlenül ezüstérmet.

Élő István komoly eredményei ellenére is önmagához midig kritikus, teljesítményét szigorúan értékeli és a folyamatos fejlődésre törekszik. A látássérült sportoló komoly betegség után tért vissza a sakktáblához, féléves kihagyás után. A nehézségeket leküzdve igyekezett újra formába lendülni és a legjobb tudása szerint hasznára lenni a válogatottnak. A célokról kifejtette, hogy a csapattal a 3–6. hely megszerzését tartja reálisnak, hiszen a mezőny rendkívül erős. Saját szerepléséről úgy vélekedett, hogy a kényszerű szünet ellenére is mindent megtesz majd a csapat sikeréért. István versenyzését és felkészülését a FODISZ is támogatta.

 

Forrás: Kisalföld.hu – Cs. Kovács Attila



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


3 * = húsz(on) hét

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 10. vasárnap, Ármin, Pálma napja van.
Ma van a(z) Madarak és fák napja, Mentők napja Magyarországon.
Az év 19. hete és 130. napja.
Holnap Ferenc napja lesz.

1751. Mária Terézia a magyarokat dicsérő beszédet tartott az országgyűlésen. Magasztalta a nemzet hűségét, lelkesedését és áldozatkészségét.


1848. Macskazene a budai főhadparancsnoknak. A budai ifjúság így kívánta kifejezni ellenszenvét a leitatott osztrák gyalog és lovas katonaság randalírozásai ellen.


Kányádi Sándor /1929. máj. 10. - /

Rajz rigóval

Ákombákom
levelek a fákon.
Limb-lomb susogó,
alatta ül nagyapó..
Mellette élete párja,
néznek együtt föl a fára.
Fejük fölött a rigó
azt fütyüli: élni jó.

Időjárás

2026-05-11, 01:35
Overcast
SSE
Előjelzés
21°C
3.4 m/s
Apparent: 19°C
Nyomás: 1010 mb
Páratartalom: 40%
Szél: 3.4 m/s SSE
Széllökések: 16.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 5.1mm /90% / Rain
Napfelkelte: 05:11
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc plusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

  • 2026.05.16 09:00 - Magán rendezvény - Színházterem foglalt
  • 2026.05.20 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.29 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.30 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.31 17:00 - Művészet, Spiritualitás, Reiki -
    Program részletei (Kattintson a megnyitáshoz)
    17:00
    Érkezés, kapunyitás, az érdeklődők fogadása.
    18:00
    Laár András és Varga Szilárd Beszélgetés művészetről, spiritualitásról és a Reikiről.
    18:50
    Mantra-praxis Zenés szertartás és közös rezgés Laár Andrással.
    19:30
    Energia kör Csoportos kezelés Reikivel.
    Kötetlen beszélgetés 21:00 óráig

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com