Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Vers
72
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Megváltozott munkaképességűek a debreceni autóbuszgyártásban

- 2021. július 14. 7:24 - 1367 megtekintés

Együttműködési megállapodást kötött megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására az autóbuszgyártásban az ITK Holding Zrt. leányvállalata, az Inter Traction Electrics Kft. és a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség hétfőn Debrecenben.

A megváltozott munkaképességű emberek a gyülekezet Nyitott ajtó szociális központja használatában lévő épületben gyártanak majd hangszigetelésre szolgáló anyagokat buszokhoz – mondta el az MTI-nek az ITK Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Kossa György hozzátette: sok száz buszba építik majd be ezeket az anyagokat, a gyártás felfutásával akár az évi 50-100 millió forintot is elérheti – anyagköltség nélkül – a beszállítói hányad.

Fekete Károly tiszántúli református püspök, a nagytemplomi gyülekezet püspök-lelkipásztora az MTI-nek elmondta, szeptemberben 4-5 emberrel indul a munka, a létszámot folyamatosan növelni fogják az autóbuszgyártás felfutásával.

Két nagy cégcsoport, “két erősség, a gazdasági életben sikeres autóbuszgyártó és a reformáció óta folyamatosan működő debreceni nagytemplomi gyülekezet megtalálta azt a pontot, ahol együtt segíthetnek a megváltozott munkaképességű embereken” – közölte a megállapodás aláírásakor a püspök.

“A munka nem átok, a munka áldás” – tette hozzá, megjegyezve, hogy “az istenképű ember vonásait látni olyanokon is, akiknek nem számítanak a munkájára”.

A püspök örömét fejezte ki, hogy olyan kísérletet indíthatnak el közösen, amelyben ezeket az embereket visszavezetik “a segélyből a munka világába”. (Forrás: Rehabportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


9 - kettő =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 18. vasárnap, Piroska napja van.
Az év 03. hete és 18. napja.
Holnap Sára napja lesz.

1271. IV. Béla leánya, Margit hercegnő halála.Ő domokosrendi apáca volt a budai, utóbb rólanevezett Margit szigeten és itt hunyt el 29éves korában. Életéről fontos kultúrtörténetikútfő, a Margit legenda, maradt fenn.


1576. Báthory István lengyel király lesz. Azandzrejovi országgyűlés Báthory Istvánnak,Erdély fejedelmének, lengyel királlyáválasztását megerősítette, ez pedig aföltételeket elfogadta.


Vas István: Piroska

"Piroska jaj Piroska
Piroslik még a rózsa
Habár a haj megőszül
Zöld láng lobog alatta
Arcod szemed a szád sem
Felejtett el nevetni..."

Időjárás

2026-01-18, 19:23
Clear sky
E
Clear sky
-2°C
1.8 m/s
Apparent: -6°C
Nyomás: 1036 mb
Páratartalom: 68%
Szél: 1.8 m/s E
Széllökések: 4.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:24
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő plusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com