Mi betegíti meg gyermekeinket?
Mik a leggyakoribb gyerekbetegségek hazánkban, mi okozza ezeket és mire kellene a szülőknek jobban figyelniük? Ezeket gyűjtötte most össze a K&H gyógyvarázs a Betegek Világnapja alkalmából.
Újszülöttkori megbetegedések, mentális problémák, viselkedési zavarok, táplálkozási hiánybetegségek, bőrbetegségek, balesetek és fertőző betegségek ezek mind felkerültek a gyerekbetegségek hazai toplistájára a KSH 2015-ös Egészségjelentésében.
Magyarországon évente közel 200 000 gyerek kerül kórházba. A KSH elemzéséből azonban kitűnik, hogy ezen esetek jó része megelőzhető lenne a megfelelő táplálkozási szokások és életvitel kialakításával.
K&H gyógyvarázs programunkkal immár 13. éve támogatjuk a magyar gyermekegészségügyet, új, modern eszközökkel segítjük az orvosok, ápolók eredményesebb munkáját, meseolvasásokkal igyekszünk hozzájárulni a kis betegek mielőbbi lelki és testi gyógyulásához. Célunk, hogy a beteg gyerekek mielőbb visszatérhessenek otthonaikba, újra teljes életet élhessenek mondja Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója.
A megbetegedések tizedéért a mennyiségileg és minőségileg sem megfelelő táplálkozás tehető felelőssé. Az egyik legjellemzőbb ezek közül a vashiányos vérszegénység, de az 5 év alatti gyerekek esetén a kórosan alacsony testsúly is jellemző, amelyek mind további egészségügyi problémákat okoznak hosszú távon.
A mentális és viselkedési zavarok a 15 év alatti korosztály 11%-át érintik. Ezen belül nagyjából hasonló aránnyal vannak jelen a depressziós, a szorongásos és a viselkedési problémákkal küzdő gyerekek. Sajnos ezen problémák egy részéért a szülők tehetők felelőssé. Az alkohol és droghasználat, az erőszakos viselkedés, a szexuális bántalmazások ugyanis mind jelen vannak a kiváltó okok között.
A negatív környezeti hatások szintén jelen vannak a gyerekbetegségek okai között. Ide tartozik például a légszennyezettség, a beltéri szilárd tüzelési égéstermékek használata, a kültéri porszennyezettség, valamint az egészséges ivóvíz és csatornázottság hiánya.
Összefoglalva tehát elmondható, hogy a szülők felelőssége óriási a gyermekbetegségek megelőzése kapcsán, hiszen a nem megfelelő minőségű táplálkozás, a passzív dohányzás, a mozgásszegény életmód, a szobában működő szenes kályha mind negatív hatással van a gyermek egészségére. Szülőként tehát fontos odafigyelni ezekre a kockázati tényezőkre, és a lehetőségekhez mérten a legmegfelelőbb életmódot teremteni gyerekeink számára, hiszen ez alapvető ahhoz, hogy a felnövekvő generáció a jövőben is teljes életet élhessen.
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Járvány idején is szükség van véradókra
3292 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 113 beteg
100.000 forintos adomány Pakusza Zoltántól
Nébih: egyre több üzletben helyeznek ki kézfertőtlenítőt a vásárlóknak
36 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és nincs újabb elhunyt
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C
Vélemény, hozzászólás?