Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Back in time - Baluval
63
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Milyen kedvezményekre használható fel a közlekedőképesség súlyos akadályozottságának igazolása?

- 2013. január 22. 11:25 - 3235 megtekintés

2013. január elsejétől ….

2013. január elsejétől a közlekedőképesség súlyos akadályozottságának vizsgálatát kizárólag a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) végzi, a háziorvos által kiállított korábbi, úgynevezett 7 pontos igazolás már nem használható fel.
Kinek kell kérnie az új igazolást?
Aki mozgásszervi állapota alapján nem jogosult
fogyatékossági támogatásra,
illetve
18 éven aluli személyként nem kap magasabb összegű családi potlékot.
Milyen kedvezményekre használható fel?
lakás-akadálymentesítési támogatásra
parkolási igazolványra
járműszerzési (átalakítási) támogatásra
gépjárműadó-mentességre (régi súlyadó, illetve teljesítményadó)
való jogosultság igazolására.
Hol kérhető a vizsgálat elvégzése?
A minősítést az NRSZH végzi el. A vizsgálat kérhető
komplex felülvizsgálat nélkül, illetve
a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló törvényben rögzített „komplex minősítés” keretében.
Tehát a minősítés akár az „önkéntes” jelentkezés alapján végzett komplex vizsgálat, akár a soros NRSZH felülvizsgálat alkalmával kérhető. Akinél 2012. december 31-ig elvégzik a komplex felülvizsgálatot, kérnie kell a kölekedőképesség súlyos akadályozottságának vizsgálatát is papír alapú vagy elektronikus űrlapon – automatikusan nem jár.
Hol kell kezdeményezni az egyes kedvezmények igénybevételéhez a vizsgálatot?
a lakás akadálymentesítési támogatás, valamint a parkolási igazolvány igénybevételéhez a vizsgálatot a lakóhely szerint illetékes okmányiroda székhelye szerinti körzetközponti jegyzőnél kell írásban kezdeményezni a kedvezmény igénylését megelőzően
a járműszerzési (átalakítási) támogatás igényléséhez szűkséges vizsgálatot a megyei kormányhivatalok szociális és gyámhivatalánál kell kérni, a támogatási igény benyújtásával egyidejűleg
a gépjárműadó-mentesség iránti kérelmet a lakcím szerint illetékes települési önkormányzat adóhatóságához lehet benyújtani.
Mit kell ilyenkor becsatolni?
A vizsgálat kéréséhez minden esetben be kell csatolni a mozgásszervi állapotra vonatkozó korábbi orvosi szakvéleményeket – például a mozgásszervi állapot leírását tartalmazó kórházi zárójelentéseket, szakorvosi leleteket.
Hogyan jár el az NRSZH?
Amennyiben az NRSZH a becsatolt orvosi iratok alapján minden kétséget kizáróan meg tudja állapítani a közlekedőképesség súlyos akadályozottságát, nem kerül sor személyes vizsgálatra. Az NRSZH kiállítja a szakhatósági állásfoglalást és megküldi a kérelmezőnek. Ha azonban a becsatolt iratok alapján a közlekedőképesség súlyos akadályozottsága nem állapítható meg egyértelműen, az NRSZH a kérelem benyújtásától számított 60 napon belül vizsgálatra hívja be a kérelmezőt. Tekintettel arra, hogy a hivatal által kiadott szakhatósági vélemény több kedvezmény igénybevételére is felhasználható, annak eredeti példányát meg kell őrizni. A különböző kedvezmények igényléséhez célszerű a hatóság által hitelesített másolatokat beadni.

Nem jogosít gépjárműadó-mentességre
A Nemzetgazdasági Minisztérium Jövedelem és Forgalmi Adók Főosztályának tájékoztatása szerint 2013. január elsejétől:
a 164/1995. (XII.27.) Korm. rendelet alapján kiadott úgynevezett „7 pontos igazolás” , illetve
a Korm. rendelet 2012. március 30-ig hatályos 7. § (3) bekezdés ac) alpontja alapján – a BNO kód XIII. főcsoportjába tartozó vezető diagnózisra tekintettel megállapított, legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkező személy esetén – kiadott NRSZH szakvélemény nem jogosít adómentességre.
Fentiekből következően az NRSZH egyéb szakvéleménye, a Magyar Államkincstár határozata (FOT) vagy az 5/2003. (II.19.) ESzCsM rendelet (a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékossságokról) 3. sz. melléklete szerinti igazolás 2013-tól felülvizsgálat nélkül jogosít adómentességre akkor is, ha azt 2012. március 31-ét megelőzően adták ki.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ négy = 12

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Zenei visszatekintő Baluval
    Utazz velünk az időben a Back in Time-mal! Minden adásban egy-egy különleges évszámot veszünk górcső alá 1970-től egészen 2022-ig, hogy újraéljük a korszak legmeghatározóbb zenei pillanatait. Felcsendülnek a feledhetetlen slágerek, amelyek generációk életérzését formálták meg. Legyen szó a diszkó fénykoráról, a 90-es évek dance-lázáról vagy a közelmúlt listavezetőiről, nálunk minden dal egy időkapszula. Tarts velünk, és nosztalgiázzunk együtt a múlt legnagyobb kedvenceire! Kapcsolódj be, és hagyd, hogy a zene visszarepítsen a kedvenc éveidbe!
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. április 4. szombat, Izidor napja van.
Az év 14. hete és 94. napja.
Holnap Vince napja és Húsvét hétfő lesz.

1490. Mátyás király Bécsben Virágvasárnapon a Szent István templomából hazaérkezése után, csemegéül nyűves fügét kapván, felháborodott és rögtön rosszul lett.


1945. A Vörös Hadsereg felszabadítja a Vas megyei Nemesmedvest és 194 napos küzdelem után az utolsó német egységeket is kiverték az ország területéről.


Juhász Gyula / 1883. ápr. 4. - 1937. ápr.6. /

Egy hangszer voltam ...

Egy hangszer voltam az Isten kezében,
Ki játszott rajtam néhány dallamot,
Ábrándjait a boldog szenvedésnek,
Azután összetört és elhagyott.
Most az enyészet kezében vagyok.
De fölöttem égnek a csillagok.

Időjárás

2026-04-04, 14:39
Mainly clear
NW
Mainly clear
18°C
3.6 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 40%
Szél: 3.6 m/s NW
Széllökések: 10.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:16
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com