Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Hírek
56
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Mintegy 250 millió forintra pályázhatnak fogyatékkal élőket segítő szervezetek

- 2017. november 27. 19:17 - 1962 megtekintés

Mintegy 250 millió forintra pályázhatnak a fogyatékkal élők társadalmi befogadását és önállóságát segítő szervezetek az év végétől – jelentette be a szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár sajtótájékoztatón.

https://youtu.be/…

Czibere Károly hangsúlyozta: a kormány elkötelezett amellett, hogy a fogyatékos emberek életminőségét folyamatosan és minden eszközzel javítsa. Ez nemcsak a szolgáltatási környezet fejlesztésére vonatkozik, hanem a saját családjaikban élő fogyatékos emberek életminőségének javítására is – tette hozzá.

Ehhez jövőre segítőkutya-kiképzéssel foglalkozó szervezetek támogatására 45,3 millió forint áll rendelkezésre, a fogyatékkal élők regionális és helyi szervezetei szakmai programjaik támogatására 170,7 millió forintra pályázhatnak, a szülősegítő szolgáltatások támogatására pedig 29,6 millió forintot biztosítanak.

A segítő kutyák kiképzésével foglalkozó szervezetek december 4-ig nyújthatják be pályázataikat két kategóriában, összesen 45,3 millió forintra. Ebből a keretösszegből 30 milliót fordít a tárca segítő kutyák kiképzésére, vizsgáztatására és a fogyatékkal élőkhöz történő eljuttatáshoz kapcsolódó projektek megvalósítására, további 15 millió forint pedig a terápiás kutyák alkalmazásának programjait támogatja.

Az államtitkár elmondta: több olyan helyi vagy térségi kis szervezet működik, amelyet érintett szülők alapítottak, hogy egyesületi vagy alapítványi formában nyújtsanak támogatást azoknak, akik hozzájuk hasonlóan fogyatékkal élőt nevelnek. Ezek a kisebb szervezetek január 2-ig pályázhatnak szolgáltatásaik fejlesztésére, fenntartására, új szolgáltatások beindítására, 170,7 millió forintra.

Tájékoztatása szerint szülősegítő szolgáltatások támogatására december 4-ig 29,6 millió forintra lehet pályázni. Ennek a programrésznek a célja, hogy a fogyatékos gyermekeket és felnőtteket nevelő családokat, valamint a fogyatékos szülők igényeinek megfelelő szolgáltatásokat támogassák – emelte ki Czibere Károly. Hozzátette: erre a kiírásra szülősegítő, elsősorban ismeretterjesztő, információs és tanácsadó programok, foglalkozások szervezésével lehet pályázni, valamint szülősegítő szervezetek jelentkezhetnek tevékenységeik bővítésére, szülősegítő hálózatok kialakítására és a szülők foglalkoztatásának elősegítésére.

Forrás: MTI és a kormany.hu



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


négy + = 6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 22. szerda, Magdolna napja van.
Az év 30. hete és 203. napja.
Holnap Lenke napja lesz.

1456. Hunyadi végső nagy diadala Nándorfehérvárnál.


1543. A szultán Budára érkezik.


1686. Budán fölrobban a központi fegyverraktár. (Óriási pusztítást okoz.)


Reviczky Gyula: Magdolna

"Szép s ifjú volt, forró vér áldozatja;
De ifjúságát bűnbánón siratta.
S a porból , hová röpke gerjedelme
Tiporta, Isten karja fölemelte.
Mert szíve tiszta volt, s bár elbukott,
Szeretni, mint ő, senki nem tudott..."

Időjárás

2026-07-22, 14:02
Partly cloudy
NNW
Partly cloudy
26°C
3.4 m/s
Apparent: 20°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 41%
Szél: 3.4 m/s NNW
Széllökések: 9.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /2% / Rain
Napfelkelte: 05:09
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc szorozva hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com