Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Hírek
57
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Mit tegyünk, hogy ne kapjuk el a koronavírust?

- 2020. január 28. 16:20 - 1359 megtekintés

Sokan tartanak az egyre gyorsabban terjedő koronavírustól, a WHO ezért közzétett néhány tanácsot, amelyeket betartva csökkentjük az esélyét, hogy megfertőződjünk.

Nemrég Európában is megjelent az Ázsiából eredő koronavírus, Franciaországban 3 hivatalosan is megerősített esetről tudnak. Ugyanakkor fontos tudni, hogy globális egészségügyi vészhelyzetről továbbra sincs szó, hiszen a vírus elsősorban Kína területén fertőz nagy iramban, más országokban eddig csak néhány esetet regisztráltak. Mivel azonban a terjedés leghatékonyabb fékezőereje a megelőzés, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közzétett néhány tanácsot a Facebook-oldalán, amelyeket betartva megóvhatjuk magunkat az esetleges fertőzéstől. A szervezet szerint a legfontosabb az alapvető higiénés és alapvető élelmiszer-biztonsági rendszabályok betartása!  Az alábbi tanácsokat mindenképpen érdemes megfogadni: Gyakori kézmosás, lehetőleg alkohol alapú, fertőtlenítő hatású szappannal ?Tüsszentés és köhögés esetén zsebkendő használat, ami után ismét alapos kézmosás szükséges ?Lázas betegekkel való kontaktus kerülése ?‍⚕️Lázas megbetegedés esetén orvos felkeresése, a korábbi külföldi utazásokról információ adás ? élő vagy levágott állatokat forgalmazó piacok elkerülése olyan területen, ahol az új koronavírus már megjelent ? nyers, vagy nem megfelelően hőkezelt állati eredetű élelmiszer fogyasztásának kerülése A betegség tünetei hasonlóak a megfázás és az influenza tüneteihez (láz, nehéz légzés, köhögés, levertség), ezért az otthoni diagnózist meglehetősen nehéz felállítani. Mivel a koronavírus már a tünetek megjelenése előtt, a lappangási időszakban is fertőz, a fenti tanácsok betartása kiemelten fontos.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


három + = 12

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 14. szerda, Bódog napja van.
Az év 03. hete és 14. napja.
Holnap Lóránt napja lesz.

1662. II. László király halála. Emlékeinkfölveszik ugyan őt királyaink névjegyzékébe,de "bitorló" megjegyzéssel. Félévi országlásából semmi emlékezetes kormánytettnek emléke nem maradt fenn;érmei is a leghitványabbak közé tartoznak.


1301. III. Endre király halála Buda várában.1291. országgyűlésen alkotott törvénykönyve,mely a nemesek alkotmányos jogait tetemesenkibővítette a legtartalmasabb a XIII. században.


Kormos István: Téli rege

"...Holnapra hó jön, frissen zuzogó,
ötforintos pelyhekkel jön a hó,
kisujj rajzolja hóba a nevem,
de ördögöké a szerelem."

Időjárás

2026-01-14, 01:10
Overcast
NE
Előjelzés
-5°C
1.6 m/s
Apparent: -9°C
Nyomás: 1024 mb
Páratartalom: 83%
Szél: 1.6 m/s NE
Széllökések: 5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /2% / Rain
Napfelkelte: 07:27
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy plusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com