Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Joss Stone - Don't cha wanna ride
45
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Mozgáskorlátozott fiatalok kortárs segítő csoportjainak létrehozását segíti a MEOSZ

- 2020. július 30. 17:59 - 2477 megtekintés

A Peer to Peer – Mozgáskorlátozott fiatalok társadalmi inklúziójának és társadalmi szerepvállalásának erősítése a kortárs segítés erejével” című projekt célja, a súlyosan mozgáskorlátozott fiatalok aktív állampolgárságának, társadalmi szerepvállalásának erősítése Magyarországon, Romániában és Szlovákiában.

A MEOSZ  és partnerei – az Orbán Alapítvány és a Szövetség a Közös Célokért Polgári Társulás – a projekt keretében egy innovatív, nem formális és kooperatív tanulási technikákon alapuló mentorképzési módszert dolgoznak ki közösen.

A projekt során egy online kérdőíves kutatás valamint fókuszcsoportos interjúk segítségével a projektben résztvevő szakemberek feltérképezik a súlyosan mozgáskorlátozott fiatalok szükségleteit, társadalmi szerepvállalással kapcsolatos attitűdjeiket Magyarországon, Romániában és Szlovákiában. A szakemberek a kutatás eredményeire és az érintett fiatalok aktív közreműködésére alapozva a  saját szaktudásuk alapján dolgozzák ki azt a módszert, ami alapján megkezdődik majd a mentorok bevonása és képzése.

A projektben résztvevő szakemberek a módszert a gyakorlatban egy 3 elemű képzés során próbálják ki. A képzési alkalmakon 3 országból összesen 18  mozgássérült fiatal vesz részt, akik elsajátítják a mentori munka, a kortárs segítés alapjait, feltérképezik saját helyi közösségeiket, megismerkednek a hatékony érdekérvényesítés és jogérvényesítés eszközeivel. Cselekvési terveket dolgoznak ki, majd kortársaikkal közösen megvalósítanak  egy maguk által tervezett programot.

A mozgáskorlátozott mentorok a képzésen elsajátított  tudást és a tapasztalatokat  átadják kortársaiknak helyi csoportjaikban, ahol egymás fejlődését segíthetik egy biztonságos, elfogadó környezetben, illetve a közösség erejét felhasználva együtt léphetnek fel az őket érő előítéletekkel, diszkriminációval szemben helyi szinten.

A projekt tapasztalatait, a kutatások eredményeit és a kidolgozott módszert egy online kiadványban foglalják össze a projekt megvalósítói, amit széles körben mutatnak be országaikban egy közösségi média kampány, illetve minden országban megrendezésre kerülő disszeminációs rendezvényeken keresztül.

A projekt – mely része a MEOSZ és partnerei érdekvédelmi munkájának – keretében a fiatalok rendszerszintű változást szeretnének elérni a hazai ifjúságpolitikákban egy olyan stratégia mentén, ami biztosítja, hogy a mozgáskorlátozott fiatalok a korosztályuknak megfelelő szolgáltatásokból azonos mértékben részesüljenek.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. november 21. péntek, Olivér napja van.
Az év 47. hete és 325. napja.
Holnap Cecília napja lesz.

1835. Megépült az első Dunagőzhajózási Társaság óbudai téli kikötője és hajógyára.


1926. Közép-Európában elsőként nyitottak meg műjégpályát a budapesti Városligetben.


Csorba Győző /

Őriznek

Nagyapáim alig dédapáim sehogy
nevüket is lassú elmélkedéssel
de talán ha a napba nézek:
szemem hunyorgása s a nőkre:
az az áramütés talán
vagy a víz és a csönd szerelme
-akármi és akárhogyan:
a világ nem szokhat le róluk
létezésemmel kényszerítem
s folyton lazítva könnyedebben
hiszen gyarapszik a csapat
s ha kiállok s mindent viszek
rólam se szokhat a világ le
maradnak akik kényszerítik
nem a nevemre-nem-sok-érő
nem a híremre - az se többet
hunyorgásomra ha a napba nézek
amaz áramütésre ha a nőkre
a csönd szerelmére meg a vizére
akármire s akárhogyan
de őriznek hogy meg ne haljak

Időjárás

2025-11-21, 14:59
Overcast
N
Előjelzés
4°C
3.5 m/s
Apparent: 1°C
Nyomás: 1012 mb
Páratartalom: 82%
Szél: 3.5 m/s N
Széllökések: 10 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 22.9mm /100% / Rain
Napfelkelte: 06:57
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc mínusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com