Mozgássérült famegmunkáló – Hátrányból lehetőség
Amikor azt hittem, vége mindennek, akkor kezdődött el igazán – mondja mosolyogva az a férfi, aki egy szempillantás alatt veszítette el a járóképességét, de soha nem a kitartását.
Fekete Gábor műhelyében a fűrészporfelhő alatt szebbnél szebb fából készült tárgyak kerülnek elő.
Hobbijában nemcsak örömöt, hanem kapaszkodót is talált a legnehezebb pillanatokban.
Egész életét végigkísérte a kétkezi munka, korábban ácsmunkásként dolgozott, ahol elsősorban fával dolgozott, különféle szerkezetek és épületek felhúzása során. Innen ered a faanyaghoz fűződő szoros kapcsolata és érdeklődése. 2013-ban viszont nem várt fordulat következett be életében.
Gábor a lábadozás során, hogy megszabaduljon a baleset utáni traumától és stressztől, hobbi szinten különféle fából készült tárgyakat, például faliórákat készített a műhelyében családja vagy ismerősei számára.
Fából készült precíz és minőségi munkájának híre az évek során hamar elterjedt az emberek között. Egyre több felkérés érkezett hozzá, így a hobbi lassan kisebb vállalkozássá nőtte ki magát.
Gábor kemény fatípusokból, egyebek mellett körte-, meggy-, dió-, platán- és akácfából is készít különféle tárgyakat. Famegmunkálói tudását még korábban idősebb és tapasztaltabb ácskollégáitól leste el, amit az évek alatt egyre csak bővített.
Mivel a fával való munka időnként komoly fizikai erőt igényel, Gábor barátai mindig segítségére állnak – ahogy falun szokás, egy jó bográcsosért cserébe.
A test határait nem mindig mi választjuk meg, de azt igen, hogyan töltjük meg a teret, amivel rendelkezünk. Gábor a baleset után, ahogy a fát, úgy az életét is átformálta.
Gábor lelki felépüléséhez nagyban hozzájárult családja és barátai támogatása, valamit az az erő és kitartás, amit a legkilátástalanabb pillanatokban is sikerült összegyűjtenie magában. A kerekesszékben talált rá egy olyan életformára és hivatásra, ahol nem a mozgás, hanem a kitartás és a szenvedély vezeti előre. Mert a legnagyobb nehézségekből is születhetnek új lehetőségek, ezt pedig Gábor története is bizonyítja.
Forrás: Pannon RTV
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Megdöbbentő: két doboz sör miatt támadott meg egy mozgássérült bácsit két férfi Monoron
Mindennapos küzdelem az élet: Isteni csoda, hogy életben van
Egy kerekesszékes főiskolás fiatalt elszállásolt a MEOSZ, de mi lesz a többiekkel?
Parkolási igazolvány (kártya) – új szabályok, egyszerűbb ügyintézés
Mozgássérült gyerekeket tanítottak programozni
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás


21°C
Vélemény, hozzászólás?