Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Dolly Roll - Rock a dili b*l
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Mozgássérült-igazolvánnyal is fizetős volt a parkolás a kórházban

- 2020. július 19. 18:06 - 1568 megtekintés

Nem tudott behajtani az intézmény területére és csak fizetős parkolót vehetett igénybe a Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál szolnoki olvasója, aki mozgáskorlátozott feleségét szállította volna haza a Hetényi Géza kórházból. Az intézmény azt mondta, a visszaélések miatt szigorítottak a behajtási korlátozáson, de már dolgoznak a probléma megoldásán. Addig is a mozgássérültek és hozzátartozóik a teherportán keresztül hajthatnak be a kórház területére.

– Pénteken lettem rosszul, a mentő eszméletlen állapotban szállított el otthonról. Hétfőn jöhettem haza a kórházból…  kezdte történetét Samu Lászlóné. A nyugdíjas szolnoki asszony 67 százalékos rokkant, amit mozgássérült kártyával is tud igazolni.

– A férjem jött volna értem, de a kórház területére nem engedték beállni. Kizárólag a hétemeletesnél lehetett behajtani, ahol csak fizetős parkoló van. Ott miért nem tudom használni a mozgássérült kártyám? A parkolási díjat ki kellett fizetni. Sőt! Még azt a pár percet is rászámolták, amellyel túlléptük az időkorlátot – mesélte a történetet.

Mint mondta, bár a külsős cég által fenntartott parkolóban van mozgássérülteknek kijelölt hely, de portás nincs, aki ellenőrizze a mozgássérült igazolványt, így ugyanúgy fizetniük kell a parkolásért, mint bármelyik más látogatónak.

– Miért nem mehet be a kórházba egy, az intézményből távozó, mozgássérült betegért a hozzátartozója? A kórház melletti parkolóban pedig miért nincs parkolóőr, csak automata? – kérdezi a házaspár.

– Intézetünknek az országos iránymutatások alapján nagyon szigorú szabályrendszert kellett bevezetnie, amely érintette a betegek beengedését a kórház területére és a látogatási tilalmat is. Sajnos visszaélések történtek ezen a téren, ezért szigorítottunk még inkább a behajtási lehetőségen – válaszolta a Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál kérdésére dr. Bene Ildikó, a kórház megbízott főigazgatója, aki azonnal intézkedett az ügyben.

– A mozgássérült beteg hozzátartozója intézetünk teherportáján keresztül behajthat az autóval és a legközelebbi mozgáskorlátozott parkolóban megállva a beteg be- és kiszállásának idejére a legrövidebb időtartamig parkolhat.

A rendszer egyelőre nem tudja kezelni a kártyát

– A hétemeletes épület előtti automata parkolórendszer az NHSZ Zrt. üzemeltetésében működik, amely sajnos valóban nem tudja kezelni a mozgássérült igazolványt. A probléma megoldására egyeztetést kezdeményeztünk az üzemeltetővel – áll a Hetényi Géza kórház válaszban.

Dr. Bene Ildikó, a Hetényi kórház megbízott főigazgatója hozzátette, bízik abban, hogy mielőbb megoldás születik a problémára.

(Forrás:a Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


kilenc - 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. november 7. péntek, Rezső napja van.
Ma van a(z) Nemzetközi rákellenes világnap.
Az év 45. hete és 311. napja.
Holnap Zsombor napja lesz.

1701. II. Rákóczi Ferenc szökése. Miután a herceg meggyőződött, hogy őt a hazai törvények mellőzésével elveszteni akarják, bécsújhelyi börtönéből az őt őrző Lehmann Gottfrid kapitány segélyével megszökött, mely a kapitány életébe került. Elfogatása, a börtönbe szállítása és megszökése mind hétfői napon történvén, elhatározta e napot mindig kenyéren és vízen tölti.


1881. Az Osztrák-Magyar Monarchia kereskedelmi szerződést kötött Franciaországgal.


Ady Endre: Őszi éjszakán

A szél, ha hűvös éjszakákon
Lehűti mámoros fejem,
A te hideg, utolsó csókod,
Az jut eszembe én nekem.

Hiába száll agyamra mámor,
S virrasztok annyi éjszakát,
Mindig érzem annak a csóknak
Halálos, dermesztő fagyát.

Ajkad akkor tapadt ajkamra
Utólszor...aztán vége volt...
Talán tavasz sem volt azóta,
Az egész világ néma, holt...

Mikor a szél fülembe súgja ,
Hogy csóknak, üdvnek vége van,
A sírból is életre kelnék:
Zokognék, sírnék hangosan.

Időjárás

2025-11-07, 19:49
Clear sky
WNW
Clear sky
9°C
1.2 m/s
Apparent: 5°C
Nyomás: 1021 mb
Páratartalom: 76%
Szél: 1.2 m/s WNW
Széllökések: 4.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /1% / Rain
Napfelkelte: 06:37
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy mínusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com