Nagyobb felkészülési támogatást szeretne a Magyar Paralimpiai Bizottság
Az Emberi Erőforrás Minisztériumának hivatalos közleménye szerint a dobogós és pontszerző paralimpikonok és felkészítőik összesen 650 millió forintot kapnak a központi költségvetés általános tartalékából. A 34 tagú magyar csapat összesen 2 arany, 6 ezüst, és 6 bronzérmet hozott haza. Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a jutalmakkal elégedett, azonban a paralimpiai csapat felkészülésére nagyobb támogatást szeretnének kapni a jövőben.
A londoni paralimpia összesített éremtáblán a 165 nemzet közül a 38. helyet foglalta el Magyarország. Ezzel az eredménnyel a magyar parasport negyedik legeredményesebb olimpiáját zárta a csapat. A paralimpikonok az aranyéremért 23, az ezüstért 18, a bronzért pedig 14 millió forint jutalomban részesülnek. A negyedik helyezést elért versenyzőket 12, az ötödikeket 8, a hatodikakat 6, a hetedikeket 4, a nyolcadik helyen végzetteket 2 millió forinttal díjazza az állam.
Ehhez képest a 157 sportolót számláló olimpiai csapat 8 aranyérmet, 4 ezüstöt, és 5 bronzot zsebelt be a július-augusztusi játékokon, a pénzdíjak pedig a következőképpen alakultak: a dobogósok 35, 25, illetve 20 millió forintot kaptak, míg a 4.-8. helyért 15, 10, 8, 4 és 2 millió forint járt.
Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a szeptember 17-ei sajtótájékoztatón elmondta, hogy a paralimpiai helyezésekért járó pénzdíjakról a kormány döntött. Azt is megemlítette, hogy a 2004-es athéni és a 2008-as pekingi olimpikonokkal megegyező pénzjutalomban részesültek a paralimpia magyar élsportolói, viszont a felkészülésre nem jutott elegendő anyagi forrás. Az elnök hangsúlyozta, hogy a paralimpiai csapat felkészülésére nagyobb támogatást szeretnének kapni. A Gerevich-ösztöndíj összegének el kellene érnie az olimpikonoknak járó összeg felét, hiszen ez nyolc éve változatlan: átlagosan 27 ezer forintot jelent egy sportolónak.
Keserű József, a bronzérmes Szabó Nikolett edzője az edzőbizottság nevében kijelentette, hogy a testület támogatja a Gömöri Zsolt által vázolt javaslatot, és az elkövetkezendő években sor fog kerülni a felkészülési körülmények látványos javítására. Kaiser János asztaliteniszező is kifejtette, hogy sportolóink helyzete korántsem egyszerű, hiszen sok esetben a saját pénzükből kénytelenek kifizetni a terembérleti díjat, valamint a nemzetközi versenyekre való kijutást. A sajtótájékoztatón Sors Tamás paralimpiai bajnok úszó is részt vett, aki nyilatkozatában elmondta, hogy ő elégedett lehet a kapott pénzdíjával, de társai nevében is bízik abban, hogy valóban több anyagi támogatást fognak kapni a felkészülésre a jövőben, és profi szinten készülhetnek a riói játékokra.
Múlt kedden Áder János köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke adta át a kitüntetéseket a magyar olimpikonoknak és paralimpikonoknak a parlamentben. ?Köszönet azért, hogy megmutatták, milyen a magyar virtus” ? adózott elismeréssel a miniszterelnök.
A paralimpikonoknak a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége is gratulált a várakozáson felüli eredményekért. Hegedűs Lajos, a MEOSZ elnöke szerint a paralimpikonok sokat tettek a fogyatékossággal élők elfogadásáért, és láthatóvá tették, hogy a fogyatékosok számára sem létezik lehetetlen. A MEOSZ központjában dolgozó kétszeres ezüstérmes Dani Györgyi vívót munkatársai virággal köszöntötték a nagyszabású verseny után.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C
Vélemény, hozzászólás?