Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

US fever show - listavezet* dalok Amerikából
47
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Nehezebb lesz bizniszelni a mozgássérült-engedélyekkel

- 2009. április 15. 6:38 - 4692 megtekintés

Szigorítanák a mozgáskorlátozottaknak kiadható parkolási engedélyek feltételeit; újfajta típusú és színű dokumentumokat vezetnének be. Aki csak szállítja a mozgássérültet, az csak egy órán át parkolhatna ingyen. Az engedélyt a jövőben nem a háziorvos, hanem a rehabilitációs intézet adná ki. Aki jogtalanul beáll a mozgássérült helyére, háromszázszoros pótdíjra számíthat.

Jelentősen szigorítaná Hagyó Miklós (MSZP) városüzemeltetési főpolgármester-helyettes a mozgáskorlátozottaknak kiadható engedélyekre vonatkozó szabályokat, a dokumentumokkal való gyakori visszaélések miatt. A szocialista politikus Szili Katalin házelnöknek erről szóló országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be. Eszerint a jövőben kétféle engedélyt adnának ki. Az úgynevezett „saját jogú” papír a jogosítvánnyal rendelkező mozgáskorlátozott tulajdonában álló gépjárműre, a „szállítói jogú” engedélyt pedig a mozgásában korlátozott személyt szállító jármű vezetője részére adják ki. Előbbi korlátlan időtartamú ingyenes parkolásra nyújtana lehetőséget, utóbbival mindössze egy órára lenne ingyenes a parkolás. A két engedélyt eltérő színnel különbeztetnék meg. A mozgáskorlátozott szervezetek egyetértettek a határozat előkészítőivel abban, hogy a legtöbb visszaélést a szállítók követik el, ezért szükséges a megkülönböztetésük. A javasolt egy órás ingyenes várakozási időt pedig elégnek tartják. Hagyó szerint javaslatát egységesen támogatták a mozgáskorlátozott egyesületek.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


+ 4 = hét

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 14. vasárnap, Vazul napja van.
Az év 24. hete és 165. napja.
Holnap Jolán, Vid napja lesz.

1680. Báthory Zsófiának, II. Rákóczi György fejedelem özvegyének halála Munkácson. Ő, mint a Báthoryak utolsó sarja, roppant nagy vagyonnal rendelkezett. Hamvai Kassán, a jezsuiták templomában nyugszanak.


1801. A nádor körlevélben megújította a titkos társulatokat tiltó rendeletet. A köztisztséget viselőknek esküt kellett tenni arról, hogy semmiféle titkos szervezetnek nem tagjai.


Ady Endre:
Góg és Magóg fia vagyok én
Hiába döngetek kaput, falat
S mégis megkérdtem tőletek:
Szabad-e sírni a Kárpátok alatt?

Verecke híres útján jöttem én,
Fülembe még ősmagyar dal rivall,
Szabad-e Dévénynél betörnöm
Új időknek új dalaival?

Fülembe forró ólmot öntsetek,
Legyek az új, az énekes Vazul,
Ne halljam az élet új dalait,
Tiporjatok reám durván, gazul.

De addig sírva, kínban, mit se várva
Mégis csak száll új szárnyakon a dal
S ha elátkozza százszor Pusztaszer,
Mégis győztes, mégis új és magyar.

Időjárás

2026-06-14, 17:58
Clear sky
WSW
Clear sky
22°C
3.7 m/s
Apparent: 21°C
Nyomás: 1014 mb
Páratartalom: 73%
Szél: 3.7 m/s WSW
Széllökések: 21.2 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 7.6mm /72% / Rain
Napfelkelte: 04:46
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt szorozva hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com