Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

nincs
122
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Önállóbb élet – új fejezet nyílhat a mozgáskorlátozottak számára

- 2018. augusztus 27. 21:59 - 1472 megtekintés

A mozgáskorlátozottak mindennapi ügyintézését, kommunikációját megkönnyítő info-kommunikációs akadálymentesítést indít a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ). A projektet Heves megyében is bemutatták, harminc ember vehet részt benne.

A 728 millió forintból megvalósuló programot pénteken mutatták be egy toborzó nap keretében a Egerben Heves megyeszékhelyen a kormány- és járási hivatalok, valamint az önkormányzatok képviselőinek és a célzott embereknek. Az utóbbiaknak három csoportja vehet részt a programban, olyan kerekesszékesek, akik fogyatékossági támogatásban részesülnek és dolgoznak vagy tanulnak, súlyos mozgássérültek, akiknek kézproblémájuk van, valamint kommunikációs gondokkal küzdenek. Közülük kerülhet ki az a harminc ember, aki a megyéből részt vehet a projektben, országosan összesen hatszáz személyt szeretnének bevonni. A program keretein belül az említett célcsoportba tartozók speciális, kommunikációt segítő eszközöket kapnak majd – egyebek között laptopot, tabletet, alternatív egeret, speciális billentyűzetet, tekintetkövető eszközt, fejpálcát –, amelyek segítségével könnyebbé válhat számukra a hivatalos ügyintézés, valamint a mindennapi kommunikáció – mondta el a Heolnak Hovanecz Józsefné. A Mozgássérültek Heves Megyei Egyesületének elnöke kiemelte, mindeddig tizenöt jelentkező van a megyéből, de reményei szerint a toborzó napot követően még több érintetthez eljut a projekt híre, és feltöltik a még rendelkezésre álló helyeket. Az elnök asszony elárulta, a résztvevőket mentorok segítik majd, az ő képzésük jelenleg is tart, előreláthatólag szeptember 1-jétől állnak majd munkába. Megyében három mentor lesz, ők személyesen, valamint interneten támogatják majd az érintetteket a számukra megfelelő segédészköz hatékony használatában, valamint folyamatosan nyomon követik a fejlődésüket. – Ez egy hatalmas lehetőség a célcsoport tagjai számára – részletezte Hovanecz Józsefné –, hiszen a projektnek köszönhetően önállóbbá válhatnak a mindennapi életben, például könnyebben tudják hivatalos ügyeiket intézni, vagy gyorsabban képesek tanulni. Nehéz felvenni a kapcsolatot a célcsoport tagjaival, ezért is hívtuk meg a hivatalok, önkormányzatok képviselőit, mert sokszor előbb kerülnek az érintettek az ő látókörükbe. A projekt részletei, a pályázati felhívás, valamint a program során igényelhető eszközök listája megtalálható a www.meosz.hu weboldalon. Érzékenyítésre is nagy szükség van A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) húsz szolgáltatási pontot alakít ki a projektben hazánkban, ezek összekötik az info-kommunikációs eszközöket és applikációkat használó mozgássérülteket a közszolgáltatásban tevékenykedő szakemberekkel. A munkában negyven mentor segédkezik majd, akik az érintettek társadalmi befogadását, önrendelkező életük kiteljesedését, és a kommunikációs eszközök használatát segítik majd. A tudatformálásra is hangsúlyt fektetnek, a közszolgáltatásban dolgozók számára érzékenyítő workshopokat indítanak, hogy minél hatékonyabban segíthessék az érintetteket. A projekt hivatalosan 2018. február 1-jén indult és három évig tart, 2021. január 31-én zárul.

Forrás:Heves megyei hírportál

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


9 * = negyven öt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Szilágyi János és Frenkl András szórakoztató műsora két órán keresztül
    Sorozatok, technika, tudományok, közlekedés, zene, bulvár, informatika, egészség, közösségi média, rövid interjúk TV-s celebekkel, énekesekkel, zenészekkel. www.intimreszek.hu
    Keresd Facebook-on is
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. november 15. szombat, Albert, Lipót napja van.
Az év 46. hete és 319. napja.
Holnap Ödön napja lesz.

1689. Magyarországnak oktrojált közigazgatási terve. Eszterházy Péter nádor maga készített javaslatot, de a német miniszterek mellőzték, és Kolonics Leopold a következő egyéneket bízta meg: gróf Buccellini Juliust, gróf Thurn Miksát, báró Dorsh Fridriket, Hoffmann Györgyöt és Krapf Józsefet.


1888. A Magyar Testgyakorlók Köre ( MTK. ) alakuló közgyűlését tartotta Budapesten.


Wass Albert: A bújdosó imája

"...Uram , ki fönn az égben,
lakozol fényességben,
gyújtsd föl szent tüzedet
az emberek szívében:

jó tettek nyugalmát,
derűt és békességet,
mit el nem fúj az orkán
s rontó tűz meg nem éget!"

Időjárás

2025-11-15, 12:54
Overcast
NNE
Előjelzés
11°C
1 m/s
Apparent: 6°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 95%
Szél: 1 m/s NNE
Széllökések: 4.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /12% / Rain
Napfelkelte: 06:49
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hét mínusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com