Öntsünk tiszta vizet a pohárba! – folyadékszint ellenőrzése vizuális kontrol nélkül
Az önállóság elérése és az önállóságra nevelés elengedhetetlenül fontos mindenki életében, hiszen a függetlenség alapja. Hangsúlyozandó, hogy ezek az írások nem helyettesítik a szakértő elemi rehabilitációs tanítást, ami 16 éves kortól igénybe vehető – további információkat talál itt: https://vakokintezete.hu/szolgaltatasok/elemi-rehabilitacio/ Az itt olvasottak alkalmazása mindenkinek saját felelőssége! Fontos továbbá, hogy nem léteznek mindenki számára egységesen megfelelő […]
Az önállóság elérése és az önállóságra nevelés elengedhetetlenül fontos mindenki életében, hiszen a függetlenség alapja.
Hangsúlyozandó, hogy ezek az írások nem helyettesítik a szakértő elemi rehabilitációs tanítást, ami 16 éves kortól igénybe vehető – további információkat talál itt: https://vakokintezete.hu/szolgaltatasok/elemi-rehabilitacio/
Az itt olvasottak alkalmazása mindenkinek saját felelőssége! Fontos továbbá, hogy nem léteznek mindenki számára egységesen megfelelő módszerek: van, aki csipesszel vágja a körmét, mások inkább az ollót kedvelik. Van, aki felcímkézi a fűszertartó üvegeket, mások a szaglásuk segítségével választják ki a keresett zacskót. A legtöbb tevékenység kivitelezésére több megoldás kínálkozik; a számunkra legmegfelelőbbet aztán magunk választjuk ki, esetleg elemi rehabilitációs szakember segítségével.
Vágjunk hát bele!
Ha az ember csak keveset, vagy egyáltalán nem lát, érdemes néhány praktikát ismernie ahhoz, hogy magabiztosan, és a környezete rendszeres eláztatása nélkül tudjon folyadékot önteni.
A folyadékszint megállapításának legegyszerűbb, és talán leginkább elterjedt technikája a mutatóujjal történő kontrolálás. Ilyenkor, mialatt aktív kezünk önt, vagy a csap alá tartja a poharat, másik kezünk mutató ujjának első ujjpercét a pohárba helyezve érzékeljük a folyadék szintjét. Talán mondanom sem kell, elengedhetetlen, hogy e praktikát csak kézmosást követően alkalmazzuk, és csak a saját poharunkba dugjuk bele az ujjunkat – máséban ne mossunk kezet! Továbbá forró folyadék öntésekor sem tanácsos így eljárni! Utóbbi helyzetben jó szolgálatot tesz az MVGYOSZ segédeszköz boltjában megvásárolható folyadékszint-jelző.
https://bolt.mvgyosz.hu/termek/folyadekszintjelzo-reizen/
Ez egy elektronikus eszköz, amelyet a bögre vagy más edény szélére akaszthatunk. Érzékelői az edényen belül, az eszköz teste az edényen kívül helyezkedik el. Ha a folyadék elérte az érzékelőket, arról – az eszköz típusától függően – hangjelzés, vagy vibráció tájékoztat.
Folyadékszint-jelző hangjelzése:
https://vm.tiktok.com/ZGerKRqhH/
További, nem vizuális információk is segítségünkre vannak annak megállapításában, hogy mennyi folyadék van a pohárban. Ezek egyike a pohár súlya: ha öntés közben a poharat nem helyezzük le, akkor tömege is árulkodó. Ez főként olyan bögre vagy pohár esetében megbízható módszer, amit rendszeresen használunk, és kezünk szinte „emlékszik” a súlyára.
Folyadék öntés szabad kézzel:
https://vm.tiktok.com/ZGerKRgWE/
Érdemes megfigyelni a pohárba ömlő folyadék hangját is. Ha a folyadék nagyobb sugárral ömlik, hallható, mennyire telt meg a pohár. Óvatosan alkalmazzuk ezt a technikát szénsavas italok öntésekor, mert a pezsgés hangja csalóka lehet, és nem feltétlenül hallani, hogy ha a folyadék habzik. Fontos azt is tudni, hogy különböző olajak és viszkózus folyadékok öntése gyakorlatilag hangtalan.
Megtörténhet, hogy másvalakinek szeretnénk önteni, ám nem rendelkezünk folyadékszint-mérővel. Ilyenkor egyszerűen öntsünk a poharába kisebb mennyiséget – öntsünk annyit, amennyit még az öntés hangja, vagy a pohár súlya alapján biztonságosnak érzünk. Majd helyezzük a poharat is és az italt is az asztalra, és jelezzük, hogy bátran szolgálja ki magát.
(Dr. Gombás Judit – VGYOSZ.)
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
13°C
Vélemény, hozzászólás?