Országos roadshowra indult a 3500 megváltozott munkaképességű embert foglalkoztató FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft.
Országjáró körutat tartott szeptemberben a FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft. A legtöbb (3500) megváltozott munkaképességű embert foglalkoztató hazai cég, állami nagyvállalat nyolc város egy-egy forgalmas pontján kívánt találkozni a lakossággal és a helyi munkáltatókkal. A program ötödik és hatodik állomása a hajdúdorogi piactér, és a tiszafüredi Tesco volt, ahová a különféle ipari és mezőgazdasági termékeket előállító cég települt ki. A hajdúdorogi esemény szeptember 19-én (péntek), a tiszafüredi szeptember 20-án (szombat) várta 14 órától a látogatókat, érdekes programokkal és termékmustrával. Mindkét helyszínen fellépett Nagy Edmond!
A FŐKEFE azért kívánta sátraihoz és színpadához vonzani a helybélieket, hogy tájékoztatást adjon különleges foglalkoztatási küldetéséről. További cél a társadalom és azon belül a munkáltatók szemléletformálása, utóbbiak számára foglalkoztatási együttműködés felkínálása is. A cég vezetőinek az idevágó állami szociálpolitikával összhangban meggyőződése, hogy a társadalmat érzékenyebbé kell tenni a fogyatékossággal élők helyzete iránt, meg kell nyerni annak a gondolatnak, hogy integrálásuk – és adott esetben foglalkoztatási esélyük növelése a nyílt munkaerőpiacon – közös érdek.
A FŐKEFE mint foglalkoztatási rehabilitációt akkreditáltan megvalósító védett cég a gyakorlatban bizonyítja nap mint nap, hogy ezek az emberek megfelelő körülmények között képesek jó minőségű termékek előállítására. A szóban forgó nagyvállalat feladata többek között az is, hogy fejlessze érintett dolgozóinak a megmaradt munkaképességét a nyílt munkaerő-piaci érvényesülés érdekében. Ennek érdekében idén mintegy 1700 dolgozóját képezte az Új Széchenyi Terv Rehabilitáció–Érték–Változás (RÉV) elnevezésű TÁMOP-projekt keretében. A képzések egyik része a munkavállaláshoz szükséges készségek-képességek fejlesztésére irányult, másik része piacképes szakmák elsajátítására. Ugyanakkor nem elég integrált munkahelyeken való elhelyezkedésre bátorítani és „hozzáadott” értékkel felvértezni az érintetteket (azon belül különösen a jogszabályok szerint három év múltán tranzitálandó megváltozott munkaképességű embereket). Fontos a sikerhez a külső munkáltatók, nyílt munkaerőpiaci szereplők fogadókészsége is. Ezért a szeptemberi FŐKEFE-roadshowra ellátogató munkáltatók áttekintést kaphattak a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásának üzleti előnyeiről, a védett cégnél a foglalkoztatás során keletkezett tapasztalatokról.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Július 3 - a tüntetés harmadik napja
Valamennyi debreceni önkormányzati óvoda és bölcsőde újra megnyitott
Térítésmentes felnőtt logopédiai szolgáltatás indult a MONTÁZS projekt keretében
96 600 forintot is bukhatsz évente: csak egy orvosi igazolás kell az adókedvezményhez
December közepéig okmányuk friss érvényesítése nélkül is kedvezményesen utazhatnak az erre jogosulta...
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
4°C







Vélemény, hozzászólás?