Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

US fever show - listavezet* dalok Amerikából
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Rio 2016: együttműködés a Brazil Nagykövetséggel

- 2015. szeptember 3. 7:37 - 2881 megtekintés

Sajtótájékoztató keretében írt alá együttműködési megállapodást egymással kedden Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke és Valter Pecly Moreira, Brazília budapesti nagykövete. A szerződés értelmében a két szervezet kölcsönösen támogatja egymás törekvéseit, ezen kívül a követség fontos információkkal segíti a mieink felkészülését a paralimpiára.

„Azt szeretnénk, hogy mindenki a lehető legjobban érezze magát Rióban, a sporttörténelem első dél-amerikai rendezésű paralimpiáján – mondta Valter Pecly Moreira. – Nagyon örömmel írjuk alá ezt a megállapodást, számunkra óriási megtiszteltetés, hogy közvetlen segítséget nyújthatunk a magyar csapat felkészüléséhez. Sportrajongóként én is nagy érdeklődéssel követem a riói olimpiai és paralimpiai rendezés előkészületeit és természetesen a versenyeken is szurkolok majd, elsősorban azért a brazil sportolók sikeéért.” „Számunkra nagyon sokat jelent, hogy Brazília számára állami szinten ennyire fontos az együttműködés a Magyar Paralimpiai Bizottsággal – mondta Szabó László. – Az a célunk, hogy minél több versenyzőnknek legyen lehetősége edzőtáborban vagy versenyen megismerkedni a riói körülményekkel. Jelenleg négy kvótánk van, közel tízszer ennyit szeretnénk szerezni. 2012-ben Londonban harminchárom magyar parasportoló összesen tizennégy érmet szerzett, ezt a mérleget jövőre is boldogan elfogadnánk Rió után. Remélem, nagykövet úr nem veszi zokon, de arra törekszünk, hogy sportolóink nyakában minél több érmet hozzunk el Brazíliából, akár a házigazdák elől is.” Eduarda Amorim, a győri női kézilabdacsapat világklasszis brazil balátlövője skype-on nyilatkozott az együttműködésről. „Magyarországon és Brazíliában is nagyon sok barátom van, az olimpia mellett a paralimpia eseményeit is igyekszem nyomon követni, utóbbira lesz több lehetőségem, mert a brazil kézilabda-válogatott tagjaként abban bízom, hogy az olimpián nem lesz sok időm más versenyeire figyelni – mondta a kiváló kézilabdázó. Eddig Dávid Krisztina sportlövő, Szabó Nikolett dzsúdós és Váczi Anita kajakos szerzett riói kvótát, illetve a kerékpárosok révén Magyarországnak van egy részvételi joga.



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


5 * = öt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. június 14. vasárnap, Vazul napja van.
Az év 24. hete és 165. napja.
Holnap Jolán, Vid napja lesz.

1680. Báthory Zsófiának, II. Rákóczi György fejedelem özvegyének halála Munkácson. Ő, mint a Báthoryak utolsó sarja, roppant nagy vagyonnal rendelkezett. Hamvai Kassán, a jezsuiták templomában nyugszanak.


1801. A nádor körlevélben megújította a titkos társulatokat tiltó rendeletet. A köztisztséget viselőknek esküt kellett tenni arról, hogy semmiféle titkos szervezetnek nem tagjai.


Ady Endre:
Góg és Magóg fia vagyok én
Hiába döngetek kaput, falat
S mégis megkérdtem tőletek:
Szabad-e sírni a Kárpátok alatt?

Verecke híres útján jöttem én,
Fülembe még ősmagyar dal rivall,
Szabad-e Dévénynél betörnöm
Új időknek új dalaival?

Fülembe forró ólmot öntsetek,
Legyek az új, az énekes Vazul,
Ne halljam az élet új dalait,
Tiporjatok reám durván, gazul.

De addig sírva, kínban, mit se várva
Mégis csak száll új szárnyakon a dal
S ha elátkozza százszor Pusztaszer,
Mégis győztes, mégis új és magyar.

Időjárás

2026-06-14, 17:27
Clear sky
WSW
Clear sky
21°C
4.9 m/s
Apparent: 20°C
Nyomás: 1010 mb
Páratartalom: 60%
Szél: 4.9 m/s WSW
Széllökések: 21.2 m/s
UV-Index: 3.6
Rövid leírás: 7.6mm /72% / Rain
Napfelkelte: 04:46
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc mínusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com