Sérül-e lelkileg az “ép” testvér, ha fogyatékkal élő vagy tartósan beteg testvére van?
Nehéz, kényes kérdés következik, de nem lehet kihagyni, mert az élet sokszínű, sokféle sors van, sokféle helyzetbe lehet belekerülni, beleszületni.
Ha egy családba akár tartósan beteg, akár fogyatékossággal élő gyerek születik, nemcsak a szülőnek kell egy “átállás” lelkileg, hanem az esetlegesen meglevő, illetve később érkező testvéreknek is.
A gyerekek rugalmasak, toleránsak, könnyen alkalmazkodnak, de egy idő után fel fogják ismerniük – főleg a kamaszkor – idején, hogy valami más. Meg kell küzdeniük a saját érzéseikkel, el kell fogadniuk bizonyos helyzeteket, de felnőttként biztosan jó irányba változtatja meg őket a “más” testvér.
Az alábbi cikkben egy édesanya írását olvashatjátok, aki tartósan beteg fiát és “ép” lányát neveli. Hogy éli meg a kislány testvére betegségét, az ezzel járó kötöttségeket? Íme: https://mindownnap.cafeblog.hu/2019/07/09/brumi-es-mickey-nekem-a-normal-tesoim-keltsd-oket-eletre-talan-megis-serulhet-a-lanyom-peti-mellett/
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A siket lány esete az Instagrammal – kérése nem maradt válasz nélkül
Paralimpia 2008: 148 ország 4200 versenyzõje indul
A kormányrendelet a fogyatékossággal élő emberek jelentős részét figyelmen kívül hagyta
Igazolását újíttatta, ezalatt rögtön kerékbilincset is kapott egy rokkant férfi Győrben
Időnként egy jó szó is csodát tehet
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás


36°C