Sokak internetezését könnyíti meg a Chrome új funkciója
A kisebb-nagyobb mértékben látássérülteket segíti az új Chrome-funkció, amely „megmutatja” milyen kép látható a weboldalon.
Az internetezés sokak számára egy egyszerű és magától értetődő cselekvés, a látássérültek számára azonban igazi kihívást jelent. Az internetes tartalom legnagyobb – egyre nagyobb – része vizuális (kép vagy videó), és hacsak a feltöltők nem címkézik fel azokat rendesen, a látássérült emberek sem fogják tudni, hogy mi került eléjük. Ennek a dolognak két megoldása lehet: vagy visszamenőlegesen minden tartalmat felcímkéznek a készítők, vagy segítségül kell hívni a mesterséges intelligenciát. Mivel előbbi nem túl életszerű, a Google az utóbbi mellett tette le a voksát. [Új funkció jön a Chrome-ba, képes lesz megmondani, ha veszélybe került a jelszava:https://hvg.hu/tudomany/20191003_google_chrome_password_checkup_jelszovizsgalat_jelszoellenorzo] A keresőóriás bejelentette, hogy a jövőben a gépi tanulás felismeri és szöveges leírást ad majd a weboldalakon található képekhez, hogy a látássérültek is információt kapjanak róla. Az új funkció a Google Chrome böngészőjébe kerül be, és ugyanazon a technológián alapszik, mint amivel a felhasználók tudnak kulcsszavak alapján képeket keresni. Laura Allen, a Chrome akadálymentesítésért felelős csapatának vezetője szerint jelenleg több millió olyan kép található az interneten, aminek nincs leírása. Allen szerint amikor egy látássérült a kiegészítő megoldásokkal próbál navigálni az oldalon, és egy felcímkézetlen képet talál, akkor vagy annyit mondd be a gép, hogy „kép”, de az is előfordul, hogy a végtelenül hosszú, karakterekből álló fájlnevet olvassa fel az illetőnek a program – ami, valljuk be, nem túl hasznos. [Több hasznos új funkció jön a Chrome-ba, mutatjuk őket:https://hvg.hu/tudomany/20190924_google_chrome_bongeszo_lapful_kezelese_elonezet_bongeszolap_szinek_beallitasa] A példa szerint az adott képnél azt mondja majd a funkció, hogy „Appears to be fruits and vegetables at the market.”ami lényegében annyit tesz, hogy „Látszólag gyümölcs és zöldség a piacon.” tt a látszólag szó nagyon fontos, ugyanis ez jelzi majd a felhasználónak, hogy nem egy felcímkézett képpel van dolga, hanem a mesterséges intelligencia „találgatásával”. A fejlesztés csak a képernyőolvasóval rendelkező felhasználók számára lesz elérhető, amit a Chrome beállításai között kell majd engedélyezni. (Forrás: HVG)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?