Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Reklám
41
hallgató

Száz doboznyi húsadományt kapott a Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikája

- 2020. december 21. 20:59 - 939 megtekintés

Debreceni páros és roppanós virsli – egyebek mellett ez is került a csomagokba, amit a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának Sürgősségi Klinikáján dolgozók kaptak a Hajdúhús 2000 Kft-től.

Fotó: Dehir

Sorban pakolták le a dobozokat hétfő délelőtt a Hajdúhús munkatársai a Debreceni Egyetem Klinikai Központ  Sürgősségi Klinikája előtt.

Az itt dolgozók örömmel vették át őket. A csomagokba került egyebek mellett nyers hús, roppanós virsli és debreceni páros kolbász is. Papp István, a Hajdúhús 2000 Kft. tulajdonosa is megfordult már a sürgősségin, és úgy gondolta, az itt dolgozók megérdemlik ezt az ajándékot.

– Nagyon udvarias és lelkiismeretes orvosokkal és asszisztensekkel találkoztunk, innen jött az ötlet, hogy ajándékozzuk meg őket, hisz mindent megtesznek az egészségünkért. Üzenem nekik, hogy továbbra is ilyen lelkiismeretesen folytassák munkájukat, és nagyon jó egészséget kívánok az egész osztálynak – mondta. 

A sürgősségi klinikát három éve hozták létre. Ma már csaknem 130-an dolgoznak ott.

– Ez egy nagy elismerés és öröm számunkra, hiszen egy jelzés, hogy a betegek és hozzátartozóik elégedettek a gyógyítói diagnosztikai tevékenységgel, amit kollégáim a Klinikán végeznek – fogalmazott Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sürgősségi Klinikájának igazgatója. 

 Fotó: Dehir

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora szerint a Sürgősségi Klinika kulcsfontosságú intézmény.

– Amikor a debreceni polgár nagy bajba kerül hirtelen, és nem tudni, mi a teendő akkor a Sürgősségi Klinika az az egység, amelyik a bajától megszabadítja első vonalban, második vonalban és harmadvonalban is. Ha ide bekerül valaki, akkor az egyetem teljes diagnosztikus arzenálja rendelkezésére áll, valamennyi képalkotó és a definitív ellátás is. A Sürgősségi Klinikán évente csaknem 35 ezer beteget látnak el, a járványügyi helyzetben az egész régió sürgősségi ellátását biztosítják.

Riport az alábbi linken tekinthető meg: https://www.dehir.hu/videogaleria/a-hajduhus-meglepte-a-debreceni-egyetem-surgossegi-klinikajanak-dolgozoit

(Forrás: Dehir)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


kilenc + = 11

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: - Tóth Márk vasárnap reggeli irodalmi műsora
    Az egyórás műsor célja, hogy hallgatóinknak igazi irodalmi élményben legyen részük, amely tökéletesen illeszkedik a nyugodt, vasárnapi reggelek hangulatához. Az Irodalom vasárnap reggel különlegessége abban rejlik, hogy a műsorban rádiójátékok, hangjátékok és regények kerülnek bemutatásra. Tóth Márk műsorvezető izgalmas és változatos irodalmi alkotásokkal készül, hogy minden korosztály számára élvezetes és tartalmas kikapcsolódást nyújtson. A műsorban nemcsak a klasszikus irodalmat, hanem kortárs műveket is bemutatunk, így mindenki találhat benne kedvére való tartalmat. „Irodalomőrült vagyok kiskorom óta. Írok verseket, novellákat, szívesen keresem a kortárs alkotásokat. Mindig is szerettem volna megosztani az irodalom iránti szenvedélyemet a hallgatókkal, és úgy gondolom, hogy egy ilyen műsor nagyszerű lehetőség erre. Az irodalom varázslatos világa nem csak olvasva, hanem hallgatva is képes elragadni minket, és remélem, hogy ez a műsor sokak szívéhez fog majd közel kerülni” – mondta Márk a műsor indulása kapcsán.
  • 9:00: - Zsuffa Péter műsora két órán keresztül
    Zsuffa Péter 1998-ban kezdett rádiózni Egerben a Rádió7 101.9-en. Akkor egy 3 fős stábbal indult a Starsky és Hutch Jazz Klub.

    Az idők folyamán sokminden változott, így a csapat is a műsor is más lett, de egy dologban 1998-óta nincs változás.
    Ebben a 2 órás Zsuffa Péter Jazz Klubban mindig a lehető legjobb zenék szólnak a világ legjobb jazz-muzsikusaitól.
    Zsuffa Péter a jazz műfaj egyik leglelkesebb hazai szakértője és kutatója. Műsora alap a jazz műsorok palettáján, ha kikapcsolódni szeretnél és elfelejteni a mindennapok rohanását; ez az amit keresel.
    A Starsky és Hát Jazz Klub kedvelőinek oldala
  • 11:00: Szevasztok - Szicsó (Gárdonyi Szilárd) fiatalos "bolondos" műsora, ahol a jókedv-kacagás a lényeg. Az önfeledt poénkodás a hallgatók szórakoztatását hivatott elősegíteni.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - a Hobby Rádió informatikai magazinja (a pénteki műsor ismétlése)

    Érdeklik önt az informatikai újdonságok? Szeretne naprakész információkat kapni a szoftverek akadálymentességéről? Szeretne képben lenni az IT világ fontosabb történéseivel? Ha ezekből legalább egyre igen a válasz, hallgassa a műsort minden pénteken 8-tól (ismétlésként este 20-tól) a Hobby rádióban!

    Rövid bemutatók, interjúk, érdekes beszélgetések. Az önfelett szórakoztatást a három házmester biztosítja: Bojtor Zoltán, Rauch Róbert és Szakács Máté.

    Gépház - Kopogjon be hozzzánk!

  • 16:00: US fever show - listavezető dalok Amerikából két órán keresztül
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - Zsuffa Péter műsora két órán keresztül
    Zsuffa Péter 1998-ban kezdett rádiózni Egerben a Rádió7 101.9-en. Akkor egy 3 fős stábbal indult a Starsky és Hutch Jazz Klub.

    Az idők folyamán sokminden változott, így a csapat is a műsor is más lett, de egy dologban 1998-óta nincs változás.
    Ebben a 2 órás Zsuffa Péter Jazz Klubban mindig a lehető legjobb zenék szólnak a világ legjobb jazz-muzsikusaitól.
    Zsuffa Péter a jazz műfaj egyik leglelkesebb hazai szakértője és kutatója. Műsora alap a jazz műsorok palettáján, ha kikapcsolódni szeretnél és elfelejteni a mindennapok rohanását; ez az amit keresel.
    A Starsky és Hát Jazz Klub kedvelőinek oldala
  • 23:00: Szevasztok - Szicsó (Gárdonyi Szilárd) fiatalos "bolondos" műsora, ahol a jókedv-kacagás a lényeg. Az önfeledt poénkodás a hallgatók szórakoztatását hivatott elősegíteni.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. január 19. vasárnap, Sára napja van.
Az év 03. hete és 19. napja.
Holnap Sebestyén napja lesz.

1242. IV.Béla a mongolok dunai átkelésénekmegakadályozására katonai segítséget és keresztes hadjárat elrendelését kéri a Szentszéktől.


1527. A magyar nemzet s a magyar nyelv fejedelmi védelembe fogadva. I. Ferdinánde napon kelt újabb biztosító oklevelébenígy címezte hazánkat: "az annyi éveken átaz egész kereszténységnek védfalul és bástyául szolgált Magyarország", és ebbenígérte, hogy a keresztény köztársaság irányában oly érdemteljes magyar nemzetets annak nyelvét minden erejével védelmeznifogja.


Kányádi Sándor: Zsörtölődő

"...Megértem én már eleget,
ennél is zordabb teleket.
De olyat eddig sohasem,
hogy vége egyszer ne legyen."

Időjárás

2025-01-19, 07:06
Clear sky
WSW
Clear sky
1°C
0.8 m/s
Apparent: -2°C
Nyomás: 1034 mb
Páratartalom: 71%
Szél: 0.8 m/s WSW
Széllökések: 2.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:23
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


négy szorozva egy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 325

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com