Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Kincses Gyula a Debreceni Gyengénlátók nyugalmazott igazgatója - Rózsa Dezs* portrém*sora
58
hallgató

Szemfeszt a Vakok kertjében

- 2022. szeptember 16. 14:14 - 778 megtekintés

A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete partnerszervezeteivel közösen, hagyományteremtő jelleggel szervezi meg I. SZEMFESZT eseményét, ahol együtt szórakozhatnak családok, látók és látássérültek, fiatalok és idősek egyaránt.

A program időpontja: 2022. szeptember 17. (szombat) 12:00-22:00

Helyszíne: a Városligetben található Vakok Kertje.

A szervezők várnak minden játékos kedvű résztvevőt, aki próbára tenné tudását és szerencséjét a sakk és vak-pingpong bajnokság keretében, vagy a gasztro-, a filmzenei-, illetve az irodalmi vetélkedőn

Az eseményen megjelenő kiállítók jóvoltából szemléletformáló programokat ajánlanak azoknak az érdeklődőknek, akik csak most ismerkednek a látássérültek mindennapjait megkönnyítő eszközökkel, technikai megoldásokkal.

Délutántól a zenei programoké lesz a főszerep, először látássérült fellépők közreműködésével.

Este 8 órától Zdroba Patrik, az X-Faktor 2019-es évadának döntős versenyzője, valamint a Nyerő páros című műsor 6. szezonjának szereplője szórakoztatja a résztvevőket,

9-10 óra között pedig retro disco zárja a programot.

A rendezvény egész ideje alatt büfé is nyitott sátorral várja a kilátogató érdeklődőket.

Az eseményről további információkat a szemfeszt.hu oldalon találnak, de a Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete ügyfélszolgálatának munkatársai is készséggel állnak rendelkezésükre a szemfeszt@szemfeszt.hu e-mail címen, illetve a +36 (1) 273 0755-ös telefonszámon.

Kiállítók: Alkosoft Nonprofit Bt.

A kiállításon megismerkedhetnek az érdeklődők olvasást segítő segédeszközökkel (digitális nagyítókkal, Braille kijelzővel, Braille billentyűzettel, hangoskönyvlejátszó eszközökkel). Valamint speciális beszélő órákkal. Az eszközökön túl a cég szolgáltatásairól is bővebb információhoz juthat, aki felkeresi standukat.

Lehetőség van a kiállítás ideje alatt eszközök vásárlására is.

Mindenki, aki bediktálja nevét és regisztrálva van eRikkancs vagy HELMA rendszerükbe, ajándék 2000 stex egyenleget kap virtuális számlájára. Ha mindegyikre, akkor mind a kettőre!

Együttlátók Alapítvány (Együttlátva Többet Látunk)

Bemutatkozik az Együttlátók Alapítvány. Ismerkedjen meg akadálymentes játékaikkkal és az “együttlátás” jegyében szervezett programjaikkkal. A standukon megtekinthet és ki is próbálhat egy-két játékot, kézbe veheti aktuális kézműves termékeiket, belelapozhat a Legkedvesebb imáink című kiadvány síkírásos vagy Braille-írásos formátumába, részt vehet játékos feladatokban, és jutalomban is részesülhet.

Vakbarát Alapítvány

A Vakbarát Alapítvány standjánál az érdeklődők a látássérült gyermekek és felnőttek kézművességgel előállított produktumait tekinthetik, illetve tapinthatják meg.

Programfüzet:

12:00 Sakkverseny

12:15 Vak pingpong bajnokság

12:15-13:00 A VGYHE tagozatainak bemutatása

13:00-14:00 A rendezvény kiállítóinak bemutatása

14:00-14:25 Ismerd fel a főcímdalokat

Vetélkedő, mely során 21 közismert film és sorozat főcímének dallamát kell felismerni. A legjobb fülű csapatok értékes nyereménnyel gazdagodnak. A vetélkedőre maximum 4 fős csapatok jelentkezését várják. Jelentkezni a szemfeszt@szemfeszt.hu e-mail címen, illetve a +3612730755-ös telefonszámon lehet.

14:25-14:45 Logisztori

Közös játék, melynek lényege a következő. A mesélő elmond egy rövid történetet, melyből csak az alapvető információk derülnek ki, a nyomozóknak pedig, a mesélőnek feltett kérdésekkel rá kell jönniük, hogy mi lehet a teljes történet.

14:45-15:00 Az „Ismerd fel a főcímeket” vetélkedő, a sakk verseny, és a vak pingpong bajnokság eredményének kihirdetése, nyeremények átadása.

15:00-15:20 Gasztrovetélkedő

Legfeljebb 4 fős csapatok jelentkezését várjuk, akiknek a gasztronómia területéről feltett kérdésekre kell helyesen válaszolniuk, hogy értékes nyereményekhez juthassanak. Jelentkezni a szemfeszt@szemfeszt.hu e-mail címen, illetve a +3612730755-ös telefonszámon lehet.

15:20-15:45 Logisztori

Közös játék, melynek lényege a következő. A mesélő elmond egy rövid történetet, melyből csak az alapvető információk derülnek ki, a nyomozóknak pedig, a mesélőnek feltett kérdésekkel rá kell jönniük, hogy mi lehet a teljes történet.

15:45-16:00 A gasztrovetélkedő eredményének kihirdetése, nyeremények átadása

16:00-16:20 Irodalmi vetélkedő

Legfeljebb 4 fős csapatok jelentkezését várják, akiknek a legkülönfélébb irodalommal kapcsolatos kérdésekre kell helyesen felelniük. A vetélkedőn értékes nyeremények találnak gazdára. Jelentkezni a szemfeszt@szemfeszt.hu e-mail címen, illetve a +3612730755-ös telefonszámon lehet.

16:20—16:40 Logisztori

Közös játék, melynek lényege a következő. A mesélő elmond egy rövid történetet, melyből csak az alapvető információk derülnek ki, a nyomozóknak pedig, a mesélőnek feltett kérdésekkel rá kell jönniük, hogy mi lehet a teljes történet.

16:40-16:50 Az irodalmi vetélkedő eredményének kihirdetése, nyeremények átadása

16:50-17:00 Bukta Bence, a VGYHE elnökének köszöntője

17:00-17:30 Tombolahúzás

A Szemfeszt-en lehetőség lesz tombolajegyek vásárlására, melyekkel értékes nyereményekhez lehet hozzájutni. Egy tombolajegy ára 200 (azaz kettőszáz) forint. A befolyó bevételeket teljes egészében a Szemfeszt költségeinek fedezésére fordítjuk.

17:30-18:00 Zenei játék

18:00-20:00 Zenei produkciók

20:00-21:00 Zdroba Patrik

Zdroba Patrik nevét elsősorban az X-Faktorból ismerhetik a rendezvény iránt érdeklődők, melynek döntőjéig jutott. Rendszeresen szerepel az RTL Klub műsoraiban, szeptember 19-től pedig a „Nyerő páros” című műsorban láthatjuk majd párjával. További információk az énekesről az X-Faktor hivatalos oldalán találhatók az alábbi linken: https://rtl.hu/xfaktor/zdroba-patrik

21:00-22:00 Retro disco

A rendezvényt a 60-as és a 2000-es évek között született legnagyobb slágerekre történő bulizással zárják.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Nemzeti Együttműködési Alap

Vakrepülés Színtársulat

MVGYOSZ. székházának felújítása

Online rádió

Erikkancs - a digitális újságos

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: MVGYOSZ. hírlevél - A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége hírlevél műsora
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. május 13. kedd, Szervác, Imola napja van.
Ma van a(z) Az egészség és a biztonság nemzetközi napja a bányaiparban.
Az év 20. hete és 133. napja.
Holnap Bonifác napja lesz.

1786. E napon kelt az első ismert aratószerződés gróf Festetich György és Ederics (Zala megye) lakói között.


1840. A törvényhozás jelentékeny eredménye. Ez az országgyűlés az eredmény gazdagságára nézve példátlan a magyar törvényhozás történetében. 11 hónapig és 12 napig tartott, 55 törvénycikk született és csak a váltótörvény 452 paragrafusból állt.


Weöres Sándor: Fagyos szentek

Baljós tavasz! Virágtalan
fa-vázakon száraz hideg.
Bozótokban bozontosan
ólálkodó kísértetek.

Mindent bevon a dermedés
zománca. Kel félénk zene
a máz alól, a csüggedés,
virágtalanság üteme.

Időjárás

2025-05-13, 13:05
Overcast
ENE
Előjelzés
17°C
2.1 m/s
Apparent: 14°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 38%
Szél: 2.1 m/s ENE
Széllökések: 8.1 m/s
UV-Index: 5.9
Rövid leírás: 0mm /45% / Rain
Napfelkelte: 05:08
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kilenc mínusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com