Szemléletformálás Debrecenben és környékén – oktatási intézményekben, pedagógusok részére
Információink 70 %-át a szemünk segítségével, azon keresztül szerezzük be. A látás elvesztése jelentősen megnehezíti ugyan az integrációt vizualitásra épülő világunkba, de korántsem teszi lehetetlenné.
A szervezet célja egy olyan program létrehozása, melyben a résztvevők saját élményt szerezhetnek a látás hiányáról, szembesülhetnek a látássérült személyekkel kapcsolatos személyes meggyőződéseikkel, téves vélekedéseikkel, megismerkedhetnek a vak és gyengénlátó emberek önálló életvitelét segítő eszközökkel, így a látássérült emberekkel kapcsolatos tájékozottságuk is bővül. Programjukban azt kívánják bemutatni, mennyire szűk mezsgye választja el a “látókat” a látássérültektől. Segítséget kívánnak adni annak megértéséhez, hogy a fogyatékosság is egy probléma, aminek hordozása nem teszi mássá viselőjét. Ember marad, aki tud küzdeni, alkalmazkodni, örülni és sírni, mint bárki, aki kevésbé látható problémával teszi ugyanezt.
A közoktatásban még mindig nem tipikus jelenség a fogyatékossággal élő tanulók integrációja, a tananyagban még mindig nem jelenik meg a sokféleség tisztelete, a fogyatékosságok megismerése és elfogadása. Az iskolák és a pedagógusok ugyanakkor egyre nagyobb igényt mutatnak a gyerekek toleranciáját, empátiáját és ismereteit gyarapító tanórai és szabadidős foglalkozások iránt.
A program célja a pedagógusok toleranciájának, empátiájának, a fogyatékossággal élő emberekkel kapcsolatos tudásának, tájékozottságának növelése, a látássérült emberek problémáinak, igényeinek, a segítés helyes módjainak megismertetése. Távlati cél, hogy a pedagógusok a foglalkozások után nyitottabban forduljanak a fogyatékossággal élő tanulók felé, az ép látású tanulók részére megfelelő információkat tudjanak átadni a látássérült személyekről.
Konkrét cél olyan alapvető ismeretek és készségek átadása, fejlesztése, hogy pl. hogyan segítsenek egy látássérült, vakvezetőkutyával vagy fehérbottal közlekedő személynek, milyen kifejezéseket használjanak a fogyatékosságok megjelölésére, hogyan írnak-olvasnak a vak és gyengénlátó emberek, mely érzékszerveikre támaszkodhatnak a látás hiányában, stb.
A Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesülete (LÉARE) a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségével (MVGYOSZ) együttműködve valósítja meg A jövő megoldásai című pályázati projektet, melynek célja a látássérült fiatalok pályakezdésének támogatása.
A magyarországi McDonald’s a vállalati fenntarthatósági stratégiája részeként, az ország egyik legnagyobb, pályakezdőket és diákokat foglalkoztató munkaadójaként hátrányos helyzetű fiatalok munkaerőpiacra történő belépésének elősegítését – elhelyezkedési esélyeiket vagy akár saját vállalkozás indítását segítő készségek fejlesztését – támogatja, a „McDonald’s a pályakezdők foglalkoztatásáért” elnevezésű program keretében. A McDonald’s a programot a United Way Magyarország országos civil szervezettel, mint szakmai partnerrel valósítja meg.
További információ és jelentkezés: Bora Sándor LÉARE elnöknél a 06 70 310 4923-as telefonszámon, vagy az info.leare@gmail.com e-mail címen.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A krónikus betegségekben szenvedőknek kevesebb adót kell fizetni
A Péntek Lajos Csökkentlátó Gyermekek Alapítvány 2019. évi pályázati felhívása
Megéri fogyatékosokat foglalkoztatni
Kerekes székkel a fedélzeten
Több ezer nehéz helyzetben élő egyszülős és nagycsaládos nyaralhat a Mészáros Csoport jóvoltából
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C
Vélemény, hozzászólás?