Az adatkezelési tájékoztató elolvastam és nyilatkozom arról, hogy annak megfelelő jogosultsággal

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)

57
hallgató

Transzplantáltak Világjátéka

- 2018. január 27. 9:43 - 1251 megtekintés

Gratulálunk a szervátültetett sportolóknak, akik a téli világjátékokon 3 arany,-és 7 ezüstéremmel, számos helyezéssel zártak!

2018. január 07-11-ig került megrendezésre Svájcban a X. Szervátültetettek Téli Világjátéka, 24 ország 194 résztvevőjével, közülük 121 sportolóval. A magyar transzplantált csapat 8 versenyzővel és egy csapatorvossal vett részt a világjátékon Anzere-ben: egy májtranszplantált, egy kombinált máj+vesetranszplantált, egy csontvelő-transzpantált, három veseátültetett és egy szívtranszplantált síelő versenyzett, összesen 7 ezüstérmet, 3 aranyérmet, három negyedik-, két ötödik-, két hatodik-, egy hetedik és négy tizedik helyezést értek el.
Berente Judit (az 50-59-éves korcsoportban) 3 km-es sífutásban és 1 órás sífutásban ezüstérmet, biathlonban aranyérmet nyert.

Dobos Judit (az 50-59 éves korcsoportban) snowshoe-ban aranyérmet nyert.

Dobos Péter (az 50-59 éves korcsoportban) szuper óriás műlesiklásban, óriás műlesiklásban és paralell szlalomban is a tizedik helyen végzett.

Gelencsér Róbert (a 40-49 éves korcsoportban) snowshoe-ban ezüstérmet szerzett, szlalomban hatodik, paralell szlalomban 7. lett, szuper óriás műlesiklásban a 10. helyen végzett.

Jeszenkovits Judit (a 60+-os korcsoportban) showshow-ban aranyérmet szerzett.

Kőműves Luca (a 18-29 éves korcsoportban) szuper óriás műlesiklásban, óriás műlesiklásban, szlalomban és paralell szlalomban szerzett négy ezüstérmet.

Mátyás László (a 40-49 éves korcsoportban) szuper óriás műlesiklásban és szlalomban a negyedik helyen végzett, paralell szalomban a hatodik, óriás műlesiklásban a hetedik helyen végzett.

Szendi János (az 50-59 éves korcsoportban) paralell szlalomban a negyedik helyen, szlalomban az ötödik helyen, szuper óriás műlesiklásban az ötödik helyen, óriás műlesiklásban a hatodik helyen ért célba.

A team manager Berente Judit volt, a Magyar Szervátültetettek Szövetségének elnöke, a csapatorvosként Dr: Remport Ádám kísérte a versenyzőket, aki a SE Transzplantációs Klinika belgyógyász-nefrológus egyetmi docense.

A versenyzők a Magyar Sí Szövetség segítségével készültek fel a Világjátékra, Stark Márton alpesi edző segítségével a Schladmingban tartott edzőtáborban.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!

3 + = tizenkettő

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .