Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Jazzklub - Zsuffa Péter m*sora
51
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Újabb részleteket árult el a kormány a rezsicsökkentésről, jó hírt is közöltek

- 2022. július 17. 17:16 - 1952 megtekintés

Az új rezsivédelmi szabályok kidolgozása során minden élethelyzetet, speciális életkörülményt igyekszik megvizsgálni az energia-veszélyhelyzeti operatív törzs – mondta Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Dömötör szerint külön foglalkoznak azok helyzetével, akik csak áramot fogyasztanak, gázt pedig nem vagy csak keveset.

Az új részletszabályokon jelenleg is dolgoznak a szakemberek. Ezeket az energia-veszélyhelyzeti operatív törzs véglegesíti majd, a vonatkozó rendelet is hamarosan megszületik – ismertette Dömötör Csaba.

A részletszabályok az árképzésre, a szabályozás módjára is kiterjednek majd, és kifejtette

A RÉSZLETSZABÁLYOK KITERJEDNEK MAJD A SPECIÁLIS ESETEKRE, ÍGY A TÁRSASHÁZAKRA, A H-TARIFÁRA, ILLETVE AZOKRA, AKIK CSAK ÁRAMOT FOGYASZTANAK ÉS CSAK NAGYON KEVÉS, VAGY SEMENNYI GÁZT. EMELLETT KÜLÖN FIGYELME

Portfolio véleménye:Dömötör Csaba mai jelzése egyértelmű visszakozás a szerdai Kormányinfón Gulyás Gergely által vázolt kategorikus válaszhoz képest, amelynek az volt az üzenete, hogy aki csak áramot használ, mert például az elmúlt évek beruházásaival átállt áramalapú fűtésre, az nem viheti át a gázpiacon megspórolt fogyasztását az árampiaci fogyasztásába, hogy ezt figyelembe vehessék a rezsiszámlája végösszegénél. Ezek szerint mégiscsak lesz egy ilyen korrekciós tényező, illetve ahogy Dömötör utalt rá, a nagyon kevés gázt fogyasztók esetét is figyelembe veszik. Mindez feltehetően bonyolítja majd a rezsicsökkentés rendszerének átalakítását, de legalább az egyéni élethelyzetekre jobban tekintettel lesz.

Korábbi elemzésében a Portfolio rámutatott, hogy a paksi olcsó áram elég lehet a lakossági igények fedezésére, így nem teljesen világos, a kormány miért szeretné a világpiaci árat rátolni a lakosságra az átlagfogyasztás felett.

(Forrás: Portfolio)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


hat - 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 12. vasárnap, Izabelle, Dalma napja van.
Az év 28. hete és 193. napja.
Holnap Jenő napja lesz.

1711. Rákóczinak mindjárt bujdosása első hónapjaiban elég alkalma volt meggyőződni a francia gyámolítás horderejéről. E napon Vetésy tudósítása így szólt: "A királyhoz beadott emlékiratra Torczy válasza ez volt: ő fölsége nem határozhatja el magát fönséged iránti oltalmának folytatására, mert fönségedben csak oly személyt lát, minő a molnárrá lett püspök.


1795. Sándor főherceg nádor halála. Luxemburgban, midőn röppentyűkészítéssel foglalkozott, a lőpor fölrobbanása által halálosan megsebesített, minek következtében július 12-én meghalt.


Sebők Éva / 1927.júl.12. - /

Mosoly-csalogató

Dugtam rosszkedvemet
csípős hangyabolyba.
Raktam jobbik kedvem
egy nagy garabolyba.

Garabolyt fölvettem,
föl a háztetőre,
jobbik kedvem fogytán
markolok belőle.

Időjárás

2026-07-12, 22:49
Clear sky
NNW
Clear sky
24°C
2.8 m/s
Apparent: 24°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 35%
Szél: 2.8 m/s NNW
Széllökések: 11.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /24% / Rain
Napfelkelte: 04:59
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


egy plusz három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com