Újra akadálymentesítés!
Ezúton szeretnénk tájékoztatni Önt arról, hogy a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban augusztus 1-től a fogyatékkal élők számára eddig csak nehézkesen vagy egyáltalán nem megközelíthető kiállítóterek megtekintését egy új parkoló, sétaút, speciális feliratok és kommunikációs eszközök teszik elérhetővé.
A Skanzen akadálymentes hozzáférhetőségének biztosítása törvényi kötelezettség. A Skanzen sokszínűsége kiváló lehetőségeket nyújt különböző érdeklődési körű és eltérő társadalmi helyzetű csoportok bevonására a múzeumi programokba. A fejlesztési területek között szerepel a múzeum társadalmi hasznosságának további növelése azáltal, hogy a kutatási eredményeket minél több fórumon, minél több célcsoporthoz – így a fogyatékos csoportjához is – közérthető módon eljuttassa. 1993-tól működik a Láss a kezeddel, hallj a szemeddel! elnevezésű program, melynek része egy a vak látogatók részére létesített tapintható kiállítás és egy a siketek részére kialakított fejlesztő program. Az egyes tájegységek bejáratánál tapintható kerámia-térkép a vakokat és gyengénlátókat segíti a tájékozódásban, valamint a kifejezetten nekik fenntartott kiállítótér a Nyugat-Dunántúl tájegység bagdali lakóházában, ahol minden tapintható, megfogható. A hozzá kapcsolódó Skanzenvasút peronjain pedig 6 db lift segíti a mozgássérültek mozgatását a Skanzen Vonatra.
Egy lépéssel ismét előrébb Jelen projekt célja, hogy minél többféle lehetőséget teremtsen a speciális közönségnek a múzeumlátogatás élményének megélésére. A fejlesztés tartalmazza az ügyfélfogadás kulturált, biztonságos és valamennyi fogyatékkal élő csoport számára egyaránt igénybe vehető feltételeinek biztosítását, a múzeum új bejáratának parkoló, jegypénztár és adaptált mosdók kialakítását. A múzeum irodaépületében található Néprajzi Látványtárba és a Skanzen Galériába jutnak el problémamentesen a fogyatékkal élő látogatók. A bejárathoz közel épül egy mozgássérülteknek is alkalmas parkoló – mely autó és busz fogadására is képes -, ahonnan kényelmes út vezet a kiállítóterekhez, valamint a téli nyitva tartás ideje alatt is könnyedén közelíthetőek meg a múzeum tájegységei. A sétaút kialakítása mellett dombornyomott Braille-írásos feliratokat, a mozgásukban korlátozottak kényelmét elősegítő jegypénztár és információs pultot alakítottak ki.
A múzeumi tájékozódást egyúttal egy speciális múzeumi térkép is elkészül, ami Braille-írással és nagy betűmérettel, valamint egyszerűsített szöveg képekkel és piktogramokkal lesz kiegészítve. Az internet, mint elsődleges információforrás, a fogyatékkal élők tájékoztatásában is nélkülözhetetlen. A Skanzen honlapját is akadálymentesítik biztosítva a tájékoztatást adaptált eszközzel a különböző fogyatékossági típusok szerint (nagy betűméret, jelnyelvű videó, hanganyag, rövid és egyszerűsített szöveges dokumentumok).
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
3°C
Vélemény, hozzászólás?